HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Sociálny balíček sa podľa štátneho tajomníka rezortu financií prijíma v čase, keď to ekonomika potrebuje

Ilustračné foto: Pixabay

Vládou ohlásený sociálny balíček za pol miliardy eur sa na rozdiel od predchádzajúcich vlád prijíma v čase, keď to ekonomika potrebuje.

Tvrdí to štátny tajomník ministerstva financií Ľuboš Jančík, podľa ktorého to však na druhej strane znamená záväzok vlády v dobrých časoch šetriť a pripravovať sa práve na horšie obdobie. Predchádzajúce vlády to podľa neho robili presne naopak a navyše sociálne balíčky využívali ako nástroj predvolebnej korupcie.

„My však ideme podľa zlatého Keynesovho pravidla, ktoré hovorí, že v dobrých časoch treba šetriť a v zlých míňať. A v súčasnosti, keď ekonomika a ľudia potrebujú finančné zdroje, je podľa mňa dôležité a nevyhnutné, aby vláda aj takýmto spôsobom pomáhala ľuďom,“ uviedol na sociálnej sieti štátny tajomník ministerstva financií.

Vládna koalícia ohlásila balíček sociálnych opatrení v celkovej avizovanej výške 500 miliónov eur. Zahŕňa tehotenskú dávku od štvrtého mesiaca tehotenstva, bezplatnú dopravu v autobusoch, MHD a vlakoch pre deti, žiakov, študentov, dôchodcov a vozičkárov, zrušenie doplatkov za lieky pre deti do 6 rokov, dôchodcov a ZŤP, trinásty dôchodok v limitovanej výške a dvojnásobný daňový bonus na deti do 15 rokov výmenou za zrušené obedy zdarma.

Minister Krajčí chce sťažiť prístup k potratom ženám po štyridsiatke

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info