HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Princ Harry a Meghan sa zase súdia: Kvôli nim zomrela aj jeho matka princezná Diana!

Princ Harry & Meghan / Twitter (@LouLouLa10)

Britský princ Harry (35) a jeho manželka Meghan (38) sa obrátili na kalifornský súd a žalujú nemenovaných paparazzi fotografov. Podľa vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu nelegálne zaobstarávali fotografie ich 14-mesačného syna Archieho, informuje portál iDnes.

„Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa súdia, aby ochránili právo ich malého syna na súkromie v ich dome bez obťažovania fotografov a odhalili či zastavili tých, ktorí sa snažia ťažiť z tohto nezákonného konania,“ uviedol právnik vo vyhlásení manželov.

Harry a Meghan tvrdia, že nad ich sídlom v Kalifornii neustále lietajú drony a helikoptéry, ktoré neustále narušujú ich súkromie. Princ s manželkou nežiadajú žiadne špeciálne zaobchádzanie, ale domáhajú sa práva súkromia vo svojom domove, ako to zaručujú kalifornskej zákony.

Mal by sa princ Harry obávať? Tajné varovanie od Kate!

Nejde o prvý súdny spor vojvodu a vojvodkyne, ktorí od apríla skončili v roliach popredných členov britskej kráľovskej rodiny. Meghan v júni požiadala o súdny príkaz, aby vydavateľ britského bulváru nezverejnil mená jej priateľov, ktorí by mohli byť svedkami v prebiehajúcom spore ohľadom práva na súkromie.

Vojvodkyňa žaluje vydavateľa bulvárneho denníka Mail on Sunday. Meghan sa na súd obrátila po tom, ako denník zverejnil okrem iného aj úryvky z jej súkromného ručne písaného listu otcovi. Obžaloba sa týka piatich článkov uverejnených vo februári 2019, dva zverejnil Mail on Sunday a tri vyšli na webe MailOnline. Médiám list odovzdal sám Thomas Markle, s ktorým dcéra nemá dobré vzťahy.

V hlavnom pojednávaní, ktorého termín zatiaľ nie je známy, by mal súd rozhodnúť, či bolo zverejnenie obsahu listu vo verejnom záujme alebo nie.

Zmena vzhľadu vojvodkyni Kate: Toto sa Williamovi páči?!

Britská kráľovská rodina má s bulvárom neblahé skúsenosti. Harryho matka, princezná Diana, zomrela v roku 1997 v Paríži pri dopravnej nehode. Vodič vozidla, v ktorom sa viezla so svojím vtedajším priateľom Dodim al-Fayedom, narazil do mostného piliera, keď sa snažil uniknúť bulvárnym fotografom.

Kim Kardashian sa rúca z duševnej poruchy Kanyeho Westa: Bude rozvod!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info