HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

„Policajti ma opakovane nazývali ne*rom! Keď išli okolo, búšilo mi srdce,“ tvrdí Will Smith

Will Smith / Twitter (@piglett420)

Herec a muzikant Will Smith (51) sa rozhovoril o svojom dospievaní vo Filadelfii. Počas neho vraj zažíval opakované rasistické slovné útoky a narážky zo strany polície, informuje portál iDnes.

„Policajti vo Filadelfii ma pri rôznych príležitostiach najmenej desaťkrát nazvali ne*rom. Často ma na ulici bezdôvodne zastavovali a kontrolovali. Takže veľmi dobre viem, aké to je byť ohrozovaný políciou. Takto sa skrátka niektorí ľudia správajú k menšinám,“ uviedol Will Smith v rozhovore s americkou advokátkou a politickou komentátorkou Angelou Ryeovou (40).

Herec vyrastal v pennsylvánskej Filadefii v čase, keď mestu železnou rukou vládol tamojší, dnes už zosnulý starosta Frank Rizzo, pôvodne policajný komisár. Na začiatku júna tohto roka sa vzbúrenci pokúsili zvrhnúť a zapáliť jeho sochu, mesto ju však neskôr nechalo samo odstrániť.

Škandál manželky Willa Smitha: Herec o jej mladom milencovi vedel, ale neprekážalo mu to!

„Medzi bielymi a čiernymi deťmi a ich vnímaním polície bol naozaj veľký rozdiel. Kým biele deti zo súkromných katolíckych škôl boli nadšené, kedykoľvek sa policajti niekde ukázali, moje srdce začalo vždy biť ako o preteky,“ spomína Smith.

„Ľudia, ktorí v takom prostredí nevyrastali, to nikdy nedokážu úplne pochopiť. Ťažko sa vysvetľuje, aké to je žiť na území niekoho iného, ​​kam podľa mnohých nepatríte,“ uviedol herec.

Momentálne sú podľa Smitha černosi v situácii, ktorá tu ešte nikdy nebola. „Celý svet sa za nás postavil, ponúkol pomocnú ruku a povedal nám, že o nás vie a počúva nás. To sa černochom nikdy predtým nestalo,“ dodal herec k hnutiu Black Lives Matter.

Boj o život ako z hororu: Do matky sa zahryzol žralok, tá mu vrazila päsť do oka!

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info