fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V júni bude fungovať 32 hraničných priechodov

Na snímke repatrianti čakajú na spustenie inteligentnej karantény pomocou aplikácie eKaranténa na slovensko - rakúskom hraničnom priechode Bratislava - Berg 22. mája 2020. Inteligentná karanténa sa mala spustiť v piatok o 15.00 h. FOTO TASR - Jaroslav Novák

S pomocou aplikácie eKaranténa možno prejsť cez 12 hraničných priechodov.

Od začiatku júna môžu občania využívať na slovensko-maďarskej hranici hraničný priechod Rároš – Rárospuszta, určený pre osobnú dopravu a nákladnú dopravu do 7,5 tony, a riečny priechod na slovensko-českej hranici Skalica-prístavisko pre osobnú dopravu.

Druhého júna začne fungovať kompa Štúrovo – Ostrihom na riečnom hraničnom priechode s Maďarskom pre nákladnú dopravu. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva vnútra (MV) SR Barbara Túrosová. Celkovo tak bude v júni k dispozícii 32 cestných a riečnych hraničných priechodov.

Cudzinca s trvalým pobytom v SR chytili počas eKarantény na hraniciach

Cez 12 hraničných priechodov možno prejsť s pomocou aplikácie eKaranténa do domácej karantény. Na hranici s Rakúskom sú to priechody Petržalka – Berg a Jarovce – Kittsse, na hranici s Maďarskom priechody Čunovo – Rajka – diaľnica, Šahy – Parassapusta, Milhosť – Tornyosnémeti, na hranici s Poľskom hraničné priechody Vyšný Komárnik – Barwinek a Trstená Chyžné, na hranici s Ukrajinou Vyšné Nemecké – Užhorod a na slovensko-českej hranici Drietoma – Starý Hrozenkov, Brodské – Břeclav, Svrčinovec – Mosty u Jablunkova a Makov – Bílá Bumbálka.

Kontroly na vnútorných hraniciach SR vláda predĺžila do 26. júna. Vnútorné hranice SR je preto možné prekročiť iba na vybraných hraničných priechodoch. „Ak osoba prekročí vnútornú hranicu Slovenskej republiky na iných miestach, dopúšťa sa priestupku, za ktorý je možné uložiť pokutu do 300 eur a v blokovom konaní do 165 eur,“ upozornilo ministerstvo.

Obvinení v Kičurovej kauze nevedia vysvetliť, ako sa do obálky zmestilo 175-tisíc eur

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info