fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Súdy budú od 1. júna fungovať v režime ako pred koronakrízou

Ilustračné foto - SITA

Všetky súdy na Slovensku budú od 1. júna fungovať v režime ako pred koronakrízou. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informovala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Znamená to aj opätovné štandardné otvorenie podateľní, informačných centier na súdoch, poskytovanie všetkých ostatných služieb či sprístupnenie pojednávaní pre verejnosť.

„S predsedami krajských súdov ‚poradujeme‘ cez videokonferencie. Na tej dnešnej sme sa dohodli, že vzhľadom na uvoľňujúce sa koronaopatrenia bude od 1. júna opäť zabezpečený chod všetkých súdov v režime ako pred koronakrízou. Samozrejme, pri dodržaní potrebných epidemiologických opatrení,“ ozrejmila ministerka spravodlivosti.

V dôsledku šírenia koronavírusu na Slovensku vykonávali súdy od druhej polovice marca iba neodkladné úkony. Prezidentka Zuzana Čaputová navyše podpísala novelu zákona, na základe ktorej bola v súvislosti s mimoriadnym stavom na Slovensku vylúčená verejnosť z pojednávaní či obmedzená účasť.

Súdy prioritne pojednávali iba trestné konania, aj to iba v prípadoch, v ktorých ide o väzobné stíhanie či iné závažné a neodkladné záležitosti. Rozhodovali taktiež o procesoch, v ktorých sa napríklad rozhoduje o starostlivosti o maloletých.

Neexistuje jediný relevantný dôvod na pokračovanie núdzového stavu, tvrdí Raši

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info