HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

Žilinský boss podsvetia svedčí o nekalých praktikách sudcov

Ilustračné foto: TASR

V minulosti bol František Salinger odsúdený na 13 rokov väzenia kvôli výbuchu telefónnej búdky, ktorý sa stal v Žiline v roku 1998.

František Salinger, ktorý bol na čele žilinského podsvetia, svedčí o korupcii na žilinských súdoch. O tom, že by mohlo ísť o prípad podobný Bratislavskej Búrke, informoval Denník N.

Zo sudcov v Žiline podľa Denníka N zatiaľ nikoho nezatkli ani neobvinili, aj keď pribudol ďaľší svedok, ktorý vypovedá o tom, ako si vybavoval rozsudky na súdoch. František Salinger svedčí takisto ako ďaľší stíhaný Patrik M.

Hoci Salinger uvádza presné rozhodnutia aj úplatky, ktoré kumpánovi Františkovi Tóthovi dával, vo veci zatiaľ nie je obvinený žiadny sudca.

Začal sa proces v kauze vraždy exprimátora Hurbanova, obžalovaná je aj Alena Zs.

„Získané dôkazy preukazujú, že František Tóth dlhodobo prostredníctvom vybudovaných silných osobných kontaktov v rámci justičného prostredia, predovšetkým v rámci obvodu Krajského súdu Žilina, mal objektívne možnosť ovplyvňovať rozhodovacie procesy takpovediac na objednávku za rádovo desaťtisícové sumy úplatkov, podľa predstáv ktorejkoľvek trestne stíhanej osoby, a to nielen v obvode tohto súdu,“ napísal vyšetrovateľ.

 

 

Rudolf Vasky je opäť v base za zverejňovanie videí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info