HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI ZAHRANIČIE

Predčasne narodené dieťa v Česku zomrelo pri domácom pôrode. Rodičom hrozí šesť rokov väzenia

Ilustračné foto / Pixabay

Česká polícia stíha manželov z mesta Stod v Plzeňskom kraji ktorým pri domácom pôrode zomrelo predčasne narodené dieťa, informuje portál iDnes.

Novorodenec sa narodil v 28. týždni tehotenstva. Rodičia zavolali lekársku pomoc až po tom, čo chlapec nejavil známky života. Za usmrtenie z nedbanlivosti hrozí rodičom šesť rokov väzenia.

V súvislosti s úmrtím novorodenca pri domácom pôrode sme zahájili trestné stíhanie voči 34-ročnému mužovi a o tri roky staršej žene pre zločin usmrtenia z nedbanlivosti,“ oznámila policajná hovorkyňa Ivana Jelínková.

„Otvorte svoje brány“: Erdogan radí Grécku, ako zvládnuť problém s migrantmi

Dodala, že vyšetrovanie stále prebieha. Aby nebol narušený priebeh vyšetrovania, bližšie informácie nebudeme v súčasnosti poskytovať,“ uviedla hovorkyňa.

Tragédia sa odohrala vlani v auguste v malom meste Stod neďaleko Plzne. Dieťa sa narodilo v 28. týždni tehotenstva. Podľa serveru Novinky.cz rodičia narodenému chlapcovi nezabezpečili dostatočnú odbornú pomoc aj napriek tomu, že išlo o predčasný pôrod. Novorodenec zomrel na podchladenie.

Manželia zavolali záchranárov až v okamihu, keď dieťa nejavilo známky života. Informáciu potvrdila aj hovorkyňa záchrannej služby Mária Svobodová. Boli sme zavolaní k resuscitácii novorodenca. Keď sme však došli, dieťa už neprejavovalo známky života,“ uviedla Svobodová.

Podľa niekoľkých zdrojov to nebol pre rodičku prvý pôrod. V prípade dokázania viny hrozí dvojici šesť rokov väzenia.

Ozbrojenec zaútočil na parížsku mešitu, zranil najmenej 1 osobu a utiekol

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info