HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Fourcade štvrtýkrát majstrom sveta vo vytrvalostných pretekoch, najlepším Slovákom Bartko

TASR

Víťazom vytrvalostných pretekov mužov na majstrovstvách sveta v biatlone v talianskej Anterselve sa stal Francúz Martin Fourcade. Sedemnásobný víťaz Svetového pohára síce minul záverečný 20. terč, ale v očakávanom súboji zdolal o 57 sekúnd Nóra Johannesa Thingnesa Böa.

Pre rodáka z Perpignanu je to celkovo 27. medaila zo svetových šampionátov, z toho dvanásta so zlatým leskom. Vynikajúci úspech v podobe bronzovej medaily dosiahol Rakúšan Dominik Landertinger, ktorý rovnako ako Fourcade minul len posledný terč.

Fourcade potvrdil, že vytrvalostné preteky mu mimoriadne svedčia. Už štvrtýkrát sa v tejto disciplíne stal svetovým šampiónom, čo sa nikomu predtým nepodarilo. Okrem toho získal v najdlhších pretekoch aj jednu bronzovú medailu, konkrétne na MS 2017 v rakúskom Hochfilzene.

Francúz zároveň získal malý krištáľový glóbus v spomenutej disciplíne. Pred záverečnou položkou mal všetko vo svojich rukách Johannes Thingnes Bö, ale chybný 18. výstrel pochoval jeho šance na víťazstvo. Nór tak v Anterselve stále čaká na zlato z individuálnych pretekov, na konte má „iba“ dve striebra.

Barcelona mala platiť súkromnej spoločnosti, aby diskreditovala nepohodlné osoby vrátane vlastných hráčov

Zo slovenských pretekárov sa najväčšie šance dávali Martinovi Otčenášovi, ale ten sa po piatich nepresných výstreloch musel uspokojiť so 71. miestom. „Myslím si, že prvé dve strelecké položky ma rozladili a potom som sa nevedel skoncentrovať. Robil som zase chyby, ktorým nechápem. Veľmi dlho som bol na prvej ‚ležke‘ a rozmýšľal som či mám cvakať alebo nie. Napokon som cvakol, potom som to vrátil späť. Mrzia ma takéto hlúpe chyby. Nepočítal som či sa dostanem do „masáku“ a ani to robiť nebudem. Uvidíme ako to dopadne,“ povedal Otčenáš pre RTVS.

Tatarova asistencia Montrealu nepomohla, Marinčin s prvým bodom v sezóne, ale úradoval Crosby

V stredajších vytrvalostných pretekoch nebodoval ani jeden z trojice Slovákov. Šimon Bartko síce dlho atakoval bodovanú štyridsiatku, ale tri chyby na záverečnej stojke ho odsunuli na 67. miesto.

„Posledná streľba ma veľmi mrzí. Vravel som si, že si to musím postrážiť, ale začalo snežiť a fúkať, takže to bolo veľmi náročné. Nebol som nervózny, ale je pravda, že so streľbou dlhodobo bojujem. Mrzí ma tá ‚trojka‘, bez nej by to bolo oveľa lepšie,“ skonštatoval pre RTVS. Jeho krajan Michal Šima sa na strelnici pomýlil celkovo päťkrát a napokon ho klasifikovali na 78. mieste.

Majstrovstvá sveta v biatlone – Anterselva (Tal.) – streda – výsledky:

Vytrvalostné preteky mužov na 20 km: 1. Martin Fourcade (Fr.) 49:43,1 min (1), 2. Johannes Thingnes Bö (Nór.) +57 s (2), 3. Dominik Landertinger (Rak.) +1:22,1 min (1), 4. Jakov Fak (Slov.) +1:30,2 (1), 5. Benjamin Weger (Švaj.) +2:25,5 (2), 6. Tarjei Bö (Nór.) +2:33,6 (3) … 67. Šimon Bartko +8:09,6 min (6), 71. Martin Otčenáš +8:30,9 (5), 78. Michal Šima (všetci SR) +9:29,3 (5)

Takto to nemôže ísť, kritizoval Neymar po prehre s Dortmundom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info