Škvarková má limit na halové MS, 60 m prekážok zabehla za 8,14, Volka teší 6,68
26 | 01 | 2020 I SITA

Slovensko má druhého limitára pre marcové halové MS v čínskom Nan-ťingu. Stanislava Škvarková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) vyhrala na 19. ročníku medzinárodného halového atletického mítingu Elán v Bratislave prvú sériu behov na 60 m prekážok časom 8,14 sekundy a o dve stotinky prekonala limit na MS. "Super, som rada, že mám limit z krku, veľmi sa teším.

Bežalo sa mi fajn, ale ešte to celkom nebolo ono,“ skonštatovala 23-ročná prekážkarka. Zverenka Michala Škvarku si zlepšila osobný rekord až o 5 stotín a za slovenským rekordom 8,04 Miriam Bobkovej-Cupákovej z roku 2008 zaostala len o jednu desatinu.

Bronzový z MEJ 2019 na 400 m prekážok Matej Baluch vyhral v prvej sérii behu mužov na 60 m prekážok druhý beh v osobnom rekorde 8,20 sekundy.

Ján Volko v premiérovej šesťdesiatke v sezóne a v prvej od triumfu na halových ME 2019 v Glasgowe vyhral prvú sériu behu na 60 m časom 6,68 sekundy pred Rakúšanom Markusom Fuchsom (6,69) a srbským rekordérom Aleksom Kijanovičom (6,73). Volko sa posunul na štvrtú priečku tohtoročných európskych tabuliek a zaostal len o dve stotinky za rekordom mítingu Brita Safo-Antwiho z roku 2014. "Čas ma potešil, aj keby som to dal za 6,70, bol by som spokojný,“ vyhlásil zverenec trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko.