Vlhová láme rekordy v sledovanosti, pôjde aj zjazd
24 | 01 | 2020 I Dušan Guman

Najlepšia slovenská športovkyňa za rok 2019 Petra Vlhová stále rastie. Popri svojej kráľovskej disciplíne slalome to skúša aj v ďalších. V tréningovej jazde pred piatkovou súťažou Svetového pohára alpských lyžiarok v Bulharsku skončila na slušnom desiatom mieste.

Státisíce Slovákov pri obrazovkách

Jazdy 24-ročnej Slovensky z Liptovského Mikuláša sú v súčasnosti pre televízie radosťou. V najsledovanejšej minúte ženského slalomu vo Flachau sledovalo Dvojku vyše 700 tisíc divákov. Slovenska akoby si vyberala čerešničky a v slalome zvíťazila v najlukratívnejších pretekoch v Záhrebe i spomínanom Flachau.

Obľúbená a skvelými fanúšikmi priamo v dejisku jázd hnaná Petra napriek nepríjemným zdravotným problémom a vypadnutiam v Levi (slalom) a v rakúskom stredisku Altenmarkt-Zauchensee (superobrovský slalom, prvá časť alpskej kombinácie) napreduje. Popri tom dosahuje veľké víťazstvá a rozširuje svoje lyžiarske portfólio. V piatok by chcela odjazdiť zjazd v bulharskom Bansku.

Slovenka uzavrela desiatku

V tréningu na piatkové preteky skončila Petra desiata s odstupom 1,65 sekundy na vedúcu pretekárku. Líderka SP Mikaela Shiffrinová z USA bola štvrtá (+1,08 sekundy). Štvrtkový test absolvovala najrýchlejšie Švajčiarka Joana Hählenová. Na 2,4 kilometrovej trati dosiahla čas 1:30,69 minúty. Druhá skončila Talianka Federica Brignoneová s odstupom 0,10 sekundy, tretia bola Rakúšanka Tamara Tipplerová (+0,15 sekundy). Vlhová je vo Svetovom pohári aktuálne na druhom mieste za americkým supertalentom Shiffrinovou; rovnaké miesto jej patrí aj v priebežnom poradí slalomu.