fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

(Aktualizované) Testy 5G siete zabili v Holandsku asi 150 škorcov – NEPRAVDA

Dokumentačné foto

Táto správa bola nezávislým overovateľom, agentúrou AFP označená ako nepravda. Do čela tejto správy sme preto doplnili tento text dňa 17.6.2020 (17:45):

Nie, test siete 5G nezabil škorce v Haagu

V poslednej dobe začali tisícky slovenských užívateľov na Facebooku opäť zdieľať dva roky staré konšpiračné články, ktoré dávajú do súvislosti hromadný úhyn vtákov s testovaním siete 5G v holandskom Haagu. Ide však o dezinformáciu, v čase incidentu na mieste totiž žiadny test 5G neprebiehal. Pitva vtáčích tiel vykonaná vedcami z veterinárneho ústavu preukázala silné vnútorné krvácanie v dôsledku nárazu.

Nezávislý overovateľ dohľadal k tejto správe všetky relevantné údaje a článok si môžete celý prečítať TU.

https://fakty.afp.com/nie-test-siete-5g-nezabil-skorce-v-haagu?fbclid=IwAR14tiH3u690znuAUL_tcNAzxdq8iWaZKuP6rScVxJrTzw4YBXqOFkT4PB0

_________________________________________________________________________________________________
Hlavný denník pôvodne uverejnil nepravdivý článok v tomto znení, čo však nebola pravdivá informácia. Preto je text preškrtnutý, ako nepravdivý.

Podľa predsedu organizácie „Lekári za ochranu životného prostredia“ je sieť 5G smrteľne nebezpečná i pre človeka.

Začiatkom decembra náhle uhynuli v Holandsku stovky škorcov. Stalo sa to okamžite po spustení siete 5G. Správu priniesol Galatic Connection. Bol nimi posiaty park Huijgenspark v Haagu. V tom čase sa v parku našlo približne 150 vtákov. Očití svedkovia mali podľa ich vyjadrení pocit, že boli na mieste nejakého trestného činu. „Bol to hrozný pohľad.“ uvádza jeden z očitých svedkov.

Ľudia si spočiatku mysleli, že vtáky zasiahla epidémia. Neskôr sa ale nezistili žiadne známky vírusu a ani bakteriálnej infekcie. Ani stopy jedu. Škorce vyzerali na pohľad zdravé. Jediné vysvetlenie, ktoré prichádzalo do úvahy bolo, že uhynuli v dôsledku 5G vĺn. Tie nepriaznivo ovplyvňujú srdce vtákov.

Ľudí po celom svete presviedčajú, že vlnové žiarenie terajších nižších sietí než je plánovaná 5G, nemôže škodiť ich zdraviu. Peter Calin, predseda organizácie „Lekári za ochranu životného prostredia“, varuje: „Technológia 5G využíva elektromagnetické žiarenie, ktoré obzvlášť citlivo dráždi pokožku. Čo niekoľkokrát zvyšuje riziko rakoviny“. Pravdivosť tohto tvrdenia je však ešte stále v procese skúmania.

Štát plánuje predávať frekvencie na 5G sieť za minimálne 15 miliónov eur

V deň uhynutia škorcov však bola v Haagu použitá vysokofrekvenčná vlnová dĺžka. Veža, ktorá vysielala 5G signál, bola asi 400 metrov od miesta, kde škorce uhynuli. Mŕtve vtáky teraz študujú vo veterinárnom výskumnom laboratóriu vo Wageningene. Obyvateľom dočasne zakázali navštíviť tú časť parku, kde sa našli telá vtákov.

V Holandsku sa na inom mieste, tiež po zavedení 5G signálu, kravy na farmách doslova zbláznili. Bučali a vylamovali dvere stajní. Upokojili sa až po vypnutí vysielacích staníc 5G siete.

Belgická vláda dostala petíciu proti budovaniu sietí 5G – týka sa celej Európy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info