HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO VÝBER SPRÁV

Karel Gott († 80) po smrti vo filme: Priznal strach z jednej veci!

Budúci rok sa fanúšikovia dočkajú hneď niekoľkých dokumentov o zosnulom spevákovi Karlovi Gottovi. Jeden z nich sa bude okrem iného venovať jeho vzťahu so skladateľom Karlom Svobodom. Majster v ňom priznal strach z jednej konkrétnej veci. Informuje starz24.cz

Keď Karel Gott († 80) začiatkom októbra podľahol akútnej leukémii. Ľutovali toho nielen fanúšikovia, smútili i hudobný publicisti. Tvrdili, že sme prišli o jedinečného speváka. „Lepší tenor , aspoň v populárnej hudbe, tu nikdy nebol. A to aj v rámci strednej Európy, „vyhlásil v relácii webu idnes.cz jeden z nich.

Karel Gott by bol na svoju dcéru naozaj hrdý: Charlotte preráža do sveta ako speváčka!

Tenor je vysoký mužský hlas, jeho označenie pochádza zo stredovekých zborov, kedy tenoristi spievali hlavnú melodickú líniu. Súvisia s tým ale mnohé nástrahy, ktoré Majster popísal pre chystaný dokument „Šťastné roky“ o svojom dvornom skladateľovi Karlovi Svobodovi.

„Tenor má strach o svoj hlas. Ľudia ho chcú, pretože tenori sú obľúbení. Už som zažil nielen tri tenori na svetovom turné, ale aj desať. Ale o desiatich barytónoch som nikdy nepočul. Tenor sa proste páči ženám.“ hovorí podľa serveru blesk.cz vo filme.

Dokumentárny snímok, ktorý natočil Svobodov syn Petr, vstúpi do českých kín v polovici tohtoročného januára. Niet pochýb o tom, že si naň nájdu cestu aj fanúšikovia Karla Gotta.

Karel Gott a jeho posledné slová pred smrťou… Kto hovoril s Gottom ako posledný?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info