HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Lekári dievčaťu († 17) tvrdili, že má banálnu virózu: Zomrela na mononukleózu!

Stredoškoláčka Ariana Rae Delfsová trpela bolesťami hlavy. Lekári študentke povedali, že sa nejedná o nič vážne a že je to len obyčajná viróza. O tri týždne neskôr dievča zomrelo na mononukleózu. Informuje New York Post.

Ariana Rae Delfsová, ktorá s rodičmi bývala na Floride, sa tri týždne sťažovala na ukrutné bolesti hlavy. Stredoškoláčka už nemohla bolesti zniesť, tak sa rozhodla, že vyhľadá lekársku pomoc. „Mala príznaky ako pri prechladnutí. Neustále trpela bolesťou hlavy,“ uviedol otec Ariany Mark Delfs.

Bola prepustená domov s tým, že sa jedná o virózu.

Lekári však nič závažné nezistili. Ariana podstúpila niekoľko testov, avšak všetky vyšli negatívne. Bola preto prepustená domov s tým, že sa jedná o virózu. Avšak jej stav sa náhle zhoršil. Ariane sa jedného večera urobilo zle a začala zvracať. Rodičia sa báli, že by to mohlo byť niečo vážne, a tak sa rozhodli vziať veci do svojich rúk. „Boli sme vydesení, tak sme ju na druhý deň ráno vzali do nemocnice,“ uviedol Mark. V nemocnici Ariana prestala cítiť nohy a lekári sa obávali, že by mohla dostať mŕtvicu, tak sa ju rozhodli previezť inam. Avšak ani potom sa jej stav nezlepšil.

Hovorila nezrozumiteľne. V tej dobe už bola škoda napáchaná, čo sme nevedeli, „uviedol Mark s tým, že im lekári oznámili, že ich dieťa má mononukleózu. To však už bolo neskoro. Jej organizmus bol už na hranici smrti. „Mozog jej opuchol do takej miery, že nemohol fungovať a bol poškodený. V tú dobu sme sa rozhodli, že je načase ju nechať ísť, „opísal zdrvený otec.

Zdravie: Kontrole hygienikov podliehajú aj zotavovacie pobyty pre deti

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info