HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Začali testovať prvý modernizovaný model Tu-160M ​

Aktualizovaný strategický bombardér Tu-160M (Biela labuť, alebo Blackjack podľa klasifikácie NATO) / Fotobanka

Začali testovať prvý modernizovaný strategický bombardér Tu-160M ​​zostrojený v Rusku. Túto informáciu vo štvrtok novinárom poskytol zdroj z ruského vojensko-priemyselného komplexu. Pozemné a letové skúšky lietadla budú prebiehať v areáli Kazanského leteckého závodu S. P. Gorbunova, uviedol nemenovaný zdroj pre agentúru TASS. Podľa jeho slov model Tu-160M ​bude ​najskôr testovaný na zemi a následne vo vzduchu.

Vo vojensko-priemyselnom komplexe pripomenuli, že model Tu-160M ​​predstavuje hĺbkovú modernizáciu bojových lietadiel Tu-160. Nová verzia lietadla by mala výrazne zvýšiť celkovú efektívnosť leteckého komplexu.

Dychberúce video ukazuje japonské a juhokórejské stíhacie lietadlá, ako sa stretli s ruskými bombardérmi počas hliadkovej misie v Ázii (VIDEO)

V januári minister obrany Sergej Šojgu na pracovnom stretnutí v Kazani uviedol, že prvý sériovo vyrábaný výrazne zmodernizovaný strategický bombardér Tu-160M  má byť zaradený do služieb ruskej armády v roku 2021. Šéf rezortu obrany upresnil, že na leteckom závode v Kazani bola obnovená výroba modernizovanej verzie lietadla.

Podľa ministra bude model Tu-160M ​​vybavený najnovším palubným obranným systémom, moderným spoľahlivým komunikačným systémom s najvyššou bezpečnosťou a jedinečným zbraňovým systémom, ktorý výrazne rozšíri jeho bojové schopnosti pri použití konvenčných a jadrových zbraní.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info