HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Petržalčania sa môžu registrovať do parkovacieho systému už len v Technopole

TASR

Obyvatelia bratislavskej mestskej časti Petržalka sa môžu registrovať do parkovacieho systému už len v budove miestneho úradu v Technopole. Vysunuté pracovisko miestneho úradu v nákupnom centre Aupark už minulý týždeň zrušili. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Do konca novembra je možné zaregistrovať sa do parkovacieho systému osobne len na miestnom úrade v Technopole od pondelka do soboty od 8:00 do 20:00. Od decembra bude možná registrácia osobne a zdokladovanie vozidiel v Technopole v úradných hodinách v pondelok 08:00 – 12:00, 13:00 – 17:00, v stredu 08:00 – 12:00, 13:00 – 16:30 a v piatok 08:00 – 12:00.

Nové pravidlá parkovania začali platiť v Petržalke od 1. novembra. Parkovacie miesta označili modrými čiarami a pri vstupe umiestnili značku, ktorá informuje vodičov o regulovanom parkovisku. Do zavedenia celomestskej parkovacej politiky v roku 2021 chce mestská časť označiť čo najviac parkovacích miest. Podľa starostu Petržalky Jána Hrčku chcú do prvej polovice budúceho roka zaviesť regulované parkovanie kompletne v celej mestskej časti, najskôr na parkoviskách a postupne pribudnú aj kolmé parkovacie miesta a parkovacie miesta pri cestách.

Petržalský pilotný parkovací systém schválili prostredníctvom všeobecne záväzného nariadenia petržalskí poslanci 9. septembra na mimoriadnom zastupiteľstve. Jeho cieľom je uprednostňovanie rezidentov s trvalým pobytom v Petržalke pri parkovaní v mestskej časti. Petržalka spustila 1. októbra elektronickú registráciu do pilotného parkovacieho systému. Po registrácii bude môcť Petržalčan v prvej fáze prednostne parkovať na všetkých parkoviskách v mestskej časti, a to 24 hodín denne, sedem dní v týždni.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info