HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Európska únia chce byť v rámci migračnej politiky svetovým lídrom v „humánnosti“

Foto: Ilustračné, Zdroj: pixabay.com

Európska komisia pripravuje nový návrh na reformu migračnej politiky Európskej únie, uviedla Ursula von der Leyen, zvolená predsedníčka Európskej komisie, po stretnutí s kancelárkou Angelou Merkelovou v Berlíne. Píše agentúra MTI

Ursula von der Leyen uviedla, že výbor, ktorému predsedala, bude pracovať na návrhu na uzavretie „paktu o migrácii“ EÚ. Očakáva sa, že plány budú predložené v prvom alebo druhom štvrťroku 2020.

Podľa Viktora Orbána imigrácia zmení celú Európsku politiku

Zdôraznila, že je potrebné, aby sa EÚ stala svetovým lídrom v „udržateľnom, humánnom, ale účinnom riadení migračných procesov“. Vyžaduje si to ukončenie „nepohyblivosti“ na úrovni EÚ a nový impulz pre proces reformy migračnej politiky , uviedla zvolená predsedníčka.

Angela Merkelová zdôraznila, že komisia je náročná úloha, ale bude ju podporovať nemecká federálna vláda, a to nielen v oblasti migrácie, ale aj vo všetkých jej ďalších plánoch, pretože Nemecko môže byť úspešné iba vtedy, ak bude Európa dobre fungovať.

Salvini von, migranti dnu

Obe zdôraznili potrebu zachovať perspektívu členstva v EÚ pre uchádzačov o západný Balkán . Ide o strategickú otázku pre EÚ, a to aj z dôvodu migrácie, “uviedla Ursula von der Leyen o zastavení prístupového procesu k Albánsku a severnému Macedónsku . Poznamenala, že tieto krajiny musia byť „spojené s EÚ“, inak by existovalo vákuum, do ktorého by namiesto EÚ prenikli iné vonkajšie sily.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info