Tím SR "20" hladko zdolal Nórov, na turnaji v Piešťanoch skončil na treťom mieste
09 | 11 | 2019 I SITA

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v Piešťanoch nad rovesníkmi z Nórska 4:1.

Po úvodnej tretine síce prehrávali najtesnejším rozdielom, ale v prostrednej časti otočili skóre štyrmi gólmi v rozpätí trinástich minút. Do streleckej listiny sa na strane výberu pod vedením Róberta Petrovického postupne zapísali Alexander Zekucia, Adam Paulíny, Kristián Kováčik a Nicolas Ferenyi.

Celkovým víťazom podujatia sa stali Švajčiari, hoci v sobotňajšom súboji podľahli Nemcom 2:3. Pri rovnosti bodov troch tímov rozhodovala tzv. minitabuľka, v ktorej mali práve Helvéti ako jediní pozitívne skóre. Slovenskí reprezentanti napokon obsadili tretie miesto, pričom najproduktívnejším hráčom domáceho tímu bol s bilanciou dva góly a jedna asistencia Adam Paulíny.