V NBA dráma už v prvom zápase. Raptors bez Kawhiho vstúpili do sezóny víťazne.
23 | 10 | 2019 I Patrik Palko
Obhajca titulu Toronto Raptors už bez Leonarda Kawhiho vstúpil do novej sezóny zámorskej NBA víťazne.

Úvodný zápas nového ročníka NBA obstarali Toronto a New Orleans. V prvom  zápase 74. ročníka sa však na výhru v predĺžení Toronto Raptors  riadne natrápilo.  Pelikánov z New Orleans zdolali v noci  130:122  po predĺžení,  keď v normálnej hracej dobe bolo 117:117.  Raptors profitoval so streľby dvojice Fred VanVleet a Pascal Siakam, ktorí si zhodne pripísali po 34 bodov. Pre VanVleeta to bolo kariérne maximum, Siakam pridal aj 18 doskokov. Hralo sa v Scotiabank  Arene .

Druhý hraný zápas v Los Angeles  medzi Clippers a Lakers bol vyrovnaný iba do tretej štvrtiny. V závere sa presadili Clipers a vyhrali 112:102. Hralo sa v Staples Center v LA. Za Clippers dal Leonard 30 bodov, protihráč Green dal 28.