fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Militari watch magazine
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

NATIONAL INTEREST: Ruský stealth bombardér bude s umelou inteligenciou. Konkurenciu nemá

Episkopos je presvedčený, že PAK DA bude postavený „na základe moderných riešení“. Novinár porovnal súčasne bombardér s najnovším stíhacím lietadlom Su-57 piatej generácie a navrhol, aby PAK DA bol označený ako lietadlo „šiestej generácie“. Informoval The national interest.

Článok ďalej uvádza, že PAK DA bude mať zvýšenú ochranu pred prezradením, vylepšený systém pilotáže a vylepšené bojové schopnosti.

Plánuje sa vybavenie raketami s dosahom až 7 000 km. Tieto strely majú analyzovať situáciu vo vzduchu a budú navádzané radarom.

Ruský stealth bombardér bude podzvukovy stroj konštrukcie lietajúceho krídla. Nízka rýchlosť bude kompenzovaná pokročilou stealth technológiou, s elektronickými schopnosťami a navádzanými strelami s umelou inteligenciou. PAK DA bude schopný niesť strely vzduch-zem a vzduch-vzduch, rovnako ako konvenčné a inteligentné navádzané bomby.

Návštevnosť festivalu Sziget prekročí pol milióna, rekord ale nepadne

PAK DA je vyvíjaný konštrukčnou kanceláriou Tupolev už od roku 2009, a ako je pri ruských vojenských projektov poslednej doby obvyklé, dochádza k obrovskému oneskoreniu celého projektu.

Ruské štátne orgány informujú, že PAK-DA, ako je bombardér v súčasnosti pomenovaný, podstúpi počiatočné testovanie v Žukovskom centre. Podľa ex námestníka ministra obrany Jurija Borisova sa prvý prototyp očakáva v rokoch 2021-2022, prvý let je naplánovaný na 2025-2026 a sériová výroba začne v rokoch 2028-2029.

PAK-DA by mal byť náhradou za Tu-160 a Tu-22M3, ale je nepravdepodobné, že bude sériovo vyrábaný v dostatočnom množstve, aby sa stal chrbticou ruských strategických bombardovacích síl. Veliteľstvo vzdušných síl potvrdilo, že dôjde v najbližšej dobe k modernizácii Tu-160m2 a tu- 22M3M.

ŠPORT: Na Cypre s imperatívom zvíťaziť, v nominácii slovenských basketbalistov chýba Krajčovič

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info