fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
TASR
SLOVENSKO

Trenčianska župa investuje do obnovy školských budov státisíce eur

Trenčiansky samosprávny kraj investuje počas letných prázdnin státisíce eur do rekonštrukcií budov stredných škôl. Stredná odborná škola v Starej Turej bude mať vynovenú telocvičňu, Gymnázium v Dubnici nad Váhom novú strechu, pracuje sa však aj v niektorých ďalších školách.

Agentúru SITA o tom informovala Barbora Jánošková z Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Telocvičňa Strednej odbornej školy v Starej Turej je v prevádzke už takmer tridsať rokov. Župa ako zriaďovateľ pristúpila k jej celkovej modernizácii za viac ako 200-tisíc eur, takmer 90-tisíc získala z ministerstva školstva.

Okrem novej palubovky alebo obkladu stien dostane telocvičňa aj nové kúrenie.

Mestské zastupiteľstvo Žiliny neschválilo financovanie hokeja

„Práce na rekonštrukcii začali v auguste, naplánované sú na štyri mesiace. V novembri by žiaci mohli naplno začať využívať nové priestory na cvičenie. V prípade tejto telocvične plánuje župa z vlastných prostriedkov pokračovať v jej rekonštrukcii výmenou okien,“ povedala Martina Lamačková z odboru regionálneho rozvoja Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Rekonštrukcia strechy Gymnázia v Dubnici nad Váhom bude stáť župnú pokladnicu viac ako 230-tisíc eur, rekonštrukcia kotolne v Strednej odbornej škole. J. A. Baťu v Partizánskom vyše 130-tisíc eur.

Do budovy s vynovenou strechou sa v septembri vrátia žiaci Strednej odbornej školy Púchov, ktoré bude od začiatku nového školského roku súčasťou novozriadenej Spojenej školy Púchov. Ďalšie investície Trenčianskej župy smerovali do Strednej zdravotníckej školy v Považskej Bystrici a niektorých ďalších škôl.

ŽSR sprevádzkovali v Trnovci nad Váhom aj druhú koľaj, poškodenú po vykoľajení vlaku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info