ŠPORT: Bayern Mníchov začal sezónu postupom v pohári, prvé minúty v novom klube pre Lucasa Hernándeza
13 | 08 | 2019 I SITA

Nemecký futbalový veľkoklub Bayern Mníchov má za sebou úspešnú tohtosezónnu súťažnú premiéru. "Bavori" pod vedením trénera Nika Kovača v národnom pohári vyradili tím Energie Cottbus, na pôde ktorého triumfovali 3:1. Úspech favorita sa však vôbec nerodil ľahko.

Poľský legionár Robert Lewandowski síce po polhodine hry otvoril skóre duelu, no hostia potom napriek tlaku dlho nedokázali nájsť recept na mladého gólmana domáceho kolektívu Lennarta Mosera.

Devätnásťročný brankár pochytal viacero šancí Bayernu a ďalšie dva góly inkasoval v 64., resp. 85. minúte, keď sa do listiny strelcov zapísali Francúz Kingsley Coman a opäť Lewandowski. Za Cottbus v závere už len skorigoval z pokutového kopu Berkan Taz.

"Najmä v záveroch zápasov musíme byť precíznejší pri finálnej prihrávke," poznamenal kouč víťazného kolektívu Niko Kovač, ktorý v záverečných minútach duelu dal šancu Lucasovi Hernándezovi, francúzskeho obrancu získal Bayern začiatkom júla zo španielskeho Atlética Madrid.

Okrem mníchovského Bayernu idú v Nemeckom pohári (DFB-Pokal) ďalej aj Wolfsburg, Stuttgart a Karlsruhe.

ŠPORT: Kvarteto hráčov podalo návrh na konkurz na HC Nové Zámky
Hokejisti Henrich Ručkay, Miroslav Zaťko, Richard Nejezchleb a Filip Dundáček podali návrh na vyhlásenie konkurzu na klub HC Nové Zámky. Informáciu priniesla Slovenská asociácia hráčov ľadového hokeja (SIHPA) vedená JUDr. Oliverom Pravdom... Čítať ďalej