fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Policia SR
KRIMI

KRIMI: Prievidžan prekročil rýchlosť o takmer 80 kilometrov za hodinu

Prievidžan prekročil na ceste medzi Prievidzou a Novákmi rýchlosť o takmer 80 kilometrov za hodinu, polícia mu neskôr namerala i alkohol v dychu. Päťdesiatjedenročný muž teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informovala v utorok TASR Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

„Vodiča VW Passat policajti namerali na ceste I/9 v smere od Prievidze do Novák. V mieste, kde je povolená rýchlosť jazdy 90 kilometrov za hodinu, jazdil rýchlosťou 169 kilometrov za hodinu. Vodiča zastavili a pri cestnej kontrole ho podrobili dychovej skúške, pričom nafúkal 0,65 mg/l (1,35 promile) alkoholu v dychu,“ uviedla Antalová.

Prievidžanovi policajti následne v zmysle zákona obmedzili osobnú slobodu a po lekárskom vyšetrení ho umiestnili do policajnej cely. „Po vytriezvení ho poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za uvedený skutok zákon ukladá trest odňatia slobody až na jeden rok. O jeho treste rozhodoval sudca Okresného súdu v Prievidzi,“ dodala.

KRIMI: Nelegálna výletná loďka na Liptovskej Mare prepravovala rodiny s deťmi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info