HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Škandál v kráľovskej rodine: Syn Alžbety II. figuruje v záznamoch o pedofilných obchodoch Epsteina († 66)

Zdroj foto: Daily Mail

Člen britskej kráľovskej rodiny princ Andrew čelí obriemu škandálu. Jeho meno sa objavuje v novo zverejnených dokumentoch, ktoré odtajnil súd kvôli prípadom miliardára Jeffreyho Epsteina († 66). Ten počas soboty spáchal vo svojej cele samovraždu. Polícia ho okrem iného vinila z obchodu s ľuďmi a sexuálneho styku s maloletými. Informuje britský Daily Mail.

Meno princa Andrewa sa objavuje v spisoch, ktoré obsahujú výpovede dvoch dievčat, ktoré mal miliardár Jeffrey Epstein využívať ako sexuálne otrokyne. Tou prvou, ktorá meno princa Andrewa zmieňuje, je Virgínia Robertsová, uviedol Daily Mail.

Tá vo svojej výpovedi uviedla, že sa s členom kráľovskej rodiny a jedným zo synov kráľovnej Alžbety II. stretla v londýnskom dome na večierku s obchodnými partnermi. Dievčinu mal údajne princ sexuálne obťažovať. V tom čase jej však bolo len 17 rokov. Robertsová dokonca zverejnila fotografiu, na ktoré spoločne s Andrewom pózuje.

Druhá výpoveď potom pochádza od Johanny Sjobergové. Keď sa s Andrewom stretla, bolo jej dvadsaťjeden, teda v roku 2007. Princ ju mal údajne držať za prsia. Stalo sa tak vraj v dome miliardára Epsteina.

Obe výpovede vznikli už pred časom. Súd však tieto dokumenty zapečatil, pretože nezistil dôvod, prečo by mali byť dôležité v kauze obchodovania s ľuďmi a sexuálneho obťažovania maloletých, ktorá sa týkala predovšetkým Jeffreyho Epsteina.

MIMORIADNA SPRÁVA: Obvinený miliardár Epstein spáchal samovraždu v svojej cele

Princ Andrew a celý Buckinghamský palác sa už skôr proti tvrdeniu Virginie Robertsovej ostro ohradili. „Akýkoľvek náznak nevhodnosťou s maloletými je kategoricky nepravdivý,“ uviedla v roku 2015 vo svojom vyhlásení kráľovská rodina.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info