fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
The Independent
ZAHRANIČIE

Afganistan: Taliban ovládol ďalší okres na severovýchode krajiny

Militanti z afganského hnutia Taliban dobyli a ovládli jeden z okresov provincie Badachšán ležiacej na severovýchode Afganistanu. Informovala o tom v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

Člen provinčnej rady v Badachšáne Džavíd Džavíd uviedol, že k dobytiu okresu Kuránomundžán došlo po siedmich dňoch bojov medzi militantmi a afganskými bezpečnostnými silami.

Na strane afganských národných síl si boje vyžiadali najmenej jedného mŕtveho a šiestich zranených, uviedol ďalší člen provinčnej rady, Abdolláh Nádží Nazárí.

Obaja uvedení predstavitelia sa zhodli na tom, že v dôsledku dobytia okresu Talibanom sú momentálne zablokované cesty do okresu Džurm, ako aj cesta spájajúca Kuránomundžán s Fajzábádom, hlavným mestom provincie Badachšán.

Misia NATO v Afganistane prestala zverejňovať informácie o tom, kto v krajine ovláda ktorý okres, čo bol jeden z hlavných ukazovateľov postupu afganských síl v boji proti Talibanu. Podľa posledných dostupných údajov pochádzajúcich z októbra 2018 kontrolujú vládne sily 53,8 percenta zo 407 afganských okresov, pričom v roku 2017 to bolo 64 percent.

12 zabitých a desiatky zranených pri bombovom útoku v Afganistane

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info