HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

HORÚČAVY: Počet kolapsov v stredu stúpol

Shutterstock.com

Kolapsov z tepla bolo v stredu opäť viac. Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR vyslalo záchranárov k 68 ľuďom, ktorí mali problémy v dôsledku horúčav. TASR o tom informovala hovorkyňa OSZZS SR Alena Krčová.

Najviac – 14 ľudí – skolabovalo v Košickom kraji. Najmenej pacientov – traja – skolabovali v Trnavskom kraji.

Záchranári opakovane apelujú na ľudí, aby dbali na prevenciu. V čase obeda, od 11.00 do 15.00 h, sa treba zdržiavať v interiéri a dodržiavať dostatočný pitný režim. Vysoké teploty predstavujú záťaž pre každý organizmus, najohrozenejšie sú však deti, seniori a chronickí pacienti.

„Ak sa už nevyhneme pobytu vonku, netreba zabudnúť na vhodnú pokrývku hlavy a ľahký odev. Tekutiny treba dopĺňať priebežne, počas celého dňa a nečakať na pocit smädu,“ uviedla Krčová.

Smrteľný požiar na ruskej ponorke sa začal v priestore pre batérie

Podľa záchranárov je najlepšie piť čistú vodu, minerálne vody, zriedené ovocné a zeleninové šťavy. Kávu treba piť s mierou a alkoholu je vhodné sa úplne vyhnúť, pretože rozširuje cievy.

„Ak sa aj napriek prevencii vyskytnú zdravotné ťažkosti v dôsledku prehriatia, pacienta ochladzujeme a podávame mu tekutiny po malých dúškoch,“ informovali záchranári. V prípade zhoršenia zdravotného stavu treba kontaktovať tiesňovú linku 155 a operátor poradí, ako ďalej postupovať.

NEHODA: Po zrážke dvoch vozidiel v Považskej Bystrici sa zranili obaja vodiči, autá skončili v priekope

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info