HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

KISKA A SPOLUPRÁCA? Sadnime si, podpíšme to, vyzýva lídrov strán. Prišlo aj na „slušnosť“

Foto: TASR

Exprezident Andrej ​Kiska v utorok zverejnil video na svojej facebookovej stránke, kde hovoril aj o tom, s kým si spoluprácu vie a tiež nedokáže predstaviť.

Kiska vo videu vyzval názorovo blízke strany k tomu, aby ukázali, že vedia spolupracovať. Urobil tak po tom, ako sa tento týždeň stretol s predsedom strany SaS Richardom Sulíkom. Minulý týždeň rokoval s predsedami strán Progresívne Slovensko a Spolu-OD Michalom Trubanom a Miroslavom Beblavým.

UŽ TO VRIE: Truban a Beblavý sa stretli s Kiskom, na leto plánujú programové priority

Bývalá hlava štátu tiež verejnosti ozrejmila, s kým odmieta povolebnú spoluprácu. „Nikdy nebudeme vládnuť so Smerom ani jeho klonmi, s SNS alebo extrémistami,“ povedal jednoznačne Kiska. Lídrov politických strán vo videu vyzýval k „slušnosti“.

„Stretol som sa už s viacerými lídrami opozičných demokratických strán a som pripravený stretnúť sa aj s ďalšími. Ak sa na tomto zhodneme, sadnime si, podpíšme to. Ukážme celému nášmu Slovensku, že vieme spolupracovať, že ide o ľudí. Chceme vrátiť Slovensko všetkým ľuďom,“ povedal predseda novovznikajúcej strany Za ľudí.

Vznik svojej strany ohlásil 17. júna. Už vtedy sa vyjadril celkom jednoznačne – na spoluprácu vyzval Progresívcov, Spolu, KDH, SaS a Obyčajných ľudí. Parlamentnú stranu Sme rodina vtedy nespomenul.

Pozrite si prierez novou Kiskovou stranou Za ľudí. Sú tam aj ľudia s pochybnou minulosťou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info