Chára a Halák mali Stanley Cup na dosah ruky. Boston prehral rozhodujúci zápas
13 | 06 | 2019 I Roman Suchý

Slovenskí hráči Bostonu Zdeno Chára a Jaroslav Halák v závere Stanleyho poháru trofej nezískali.

Domáci Boston prehral záverečný siedmy zápas finálovej série proti St. Louis 1:4. Hostia tak vyhrali na zápasy 4:3 a získali Stanleyho pohár. Hráči St. Louis sa tak môžu tešiť zo svojho prvého zisku Stanleyho poháru v 52-ročnej klubovej histórií.

V prvej tretine Boston vyhral na strely 12:4, ale v gólovom presadení vyhrali hostia. Za brankára Tuukku Raska prešiel teč Ryana O'Reillyho.

V samotnom závere prvej tretiny šiel útočník Bostonu Brad Marchand striedať. Šancu voľného priestoru využil kapitán St. Louis Alex Pietrangelo a osem sekúnd pred koncom skóroval.

Bostonu sa nepodarilo skórovať ani počas druhej tretiny.

V závere pridal tretí gól za St. Louis Brayn Schenn a stav zvýšil na 4:0 pre hostí Zach Sanford.

Štyri minúty pred koncom zápasu začal hrať Boston bez brankára. Dve minúty a desať sekúnd pred koncom znížil stav na 1:4 obranca Matt Grzelcyk. No Boston už do konca neskóroval.

Za najužitočnejšieho hráča play off vyhlásili útočníka St. Louis Ryana O'Reillyho.

St. Louis je najprekvapivejším tímom. Ešte 3. januára boli na poslednom mieste v tabuľke celej NHL.

Chára hral finále Stanley Cupu tretí raz v kariére, zakaždým v drese Bostonu. V roku 2011 priviedol tím ako kapitán k zisku slávnej trofeje. O dva roky neskôr a teraz vo finále neuspel.

Brankár Halák, ktorý bol v play off náhradníkom Fína Raska, bol vo finále prvý raz v kariére.