fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Vydarený syn miliardára a oligarchu: Hatina mladší ako falšovateľ kartičiek ZŤP?

Zdroj foto: Fakt24

Syn známeho slovenského milionára Slavomír Hatina ml. (44) má opletačky so zákonom.

Na konci mája tohto roku ho na parkovisku pred obchodným centrom v bratislavskej Petržalke chytili policajti, ako parkuje auto na mieste pre invalidov. Po pár úkonoch zistili, že vlastní falošnú kartičku a preukaz ZŤP, ktorý bol vydaný na jeho meno ešte v roku 2013. Súd sa s prípadom dlho nebabral a zatiaľ neprávoplatne mu naparil vysoký trest. Informáciu priniesol Nový Čas. 

KRIMI: Trojica vylákala od ženy v Sládkovičove 5000 eur vydávajúc sa za sociálku. Ľudia sú nepoučiteľní

Nový Čas zistil, že syn boháča má na krku opletačky s políciou a súdmi. Koncom mája ho našla policajná hliadka parkovať na mieste pre invalidov pri petržalskom obchodnom centre. Problémom sa stalo, že mladý Hatina mal za oknom falošný preukaz zdravotne ťažko postihnutého. Orgány činné v trestnom konaní v tomto prípade postupovali rýchlo a dva dni na to podali na Hatinu obžalobu pre prečin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny a úradnej pečate.

Juraj Hrabko: Hrobárom Smeru môže byť práve Peter Pellegrini

Na tretí deň už vyniesol verdikt aj súd, ktorý postupoval nekompromisne. „OS Bratislava V dňa 31. 5. 2019 trestným rozkazom uznal obvineného vinným a uložil mu peňažný trest 15 000 €. Súd obvinenému uložil aj trest povinnej práce v rozsahu 100 hodín,“ skonštatoval hovorca Pavol Adamčiak. Ak by Hatina nezaplatil pokutu, súd mu uložil aj náhradný trest, a to pobyt za mrežami na dva mesiace. Všetko však ešte môže byť inak, trestný rozkaz totiž nie je právoplatný a môžu voči nemu podať odpor, uzatvára Nový Čas.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info