fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Danko otvoril výstavu k 100. výročiu úmrtia M. R. Štefánika

tasr

Predseda parlamentu Andrej Danko otvoril v piatok výstavu venovanú 100. výročiu tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika s názvom Veriť, milovať, pracovať. Výstava je inštalovaná vo vestibule Národnej rady SR.

„Slováci takú osobnosť, akou bol Milan Rastislav Štefánik, vo svojom čele potrebovali. Osobnosť, ktorá bola komplexná, bol človekom, ktorý mal dvere otvorené, a to najmä preto, že bol všade bezprostredný. …Bol človek, ktorý bol v spoločnosti a v kolektíve veľmi rýchlo obľúbený. Nadväzoval známosti, ktoré potom prispeli k tomu, že mohla vzniknúť Československá republika. O jeho charizme, ľudskosti svedčí aj to, že dokázal presvedčiť množstvo ľudí, ktorí mohli žiť v komforte ďalej, aby išli v rámci légií bojovať za Československú republiku,“ pripomenul Danko. Zároveň vyzdvihol Štefánika ako osobnosť, ktorá išla za svojím cieľom a rozvíjala všetky svoje danosti, napríklad vojenské schopnosti, ale aj schopnosti v oblasti vedy.

Írsko vyhlásilo ako druhá krajina na svete stav klimatickej núdze

Výstava pozostáva z fondov Parlamentného archívu, Federálneho zhromaždenia Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky, Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky, ale aj zo zapožičanej zbierky zo Slovenského národného múzea. „Urobili sme tu malú výstavu, kde vidíte aj prehľad jeho života, pamiatky a veci, ktoré ho pripomínajú,“ priblížil šéf parlamentu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info