HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER EKONOMIKA

AKTUÁLNE: Diskusia Porošenko vs Zelenskyj mala nečakaný úvod

Len dva dni pred prezidentskými voľbami na Ukrajine sa stretli proti sebe vo verejnej diskusii fináloví kandidáti na post hlavy štátu. Diskusia sa konala na Olympijskom štadióne v Kyjeve za účasti až 60 tis. divákov.
Diskusia začala však nečakaným momentom. Predpokladalo sa, že prezidentskí kandidáti budú na pódiu v protiľahlých koncoch ako súperi v ringu. Porošenko sa však takticky snažil obsiahnuť celé pódium a nanominoval sa až do priestoru svojho súpera. V úvodných poznámkach, hlava štátu ostro kritizovala svojho súpera a vyjadril sa, že podľa jeho názoru Zelensky nieje “mačka vo vreci, ale iba vrece”. Súčasný prezident tvrdí, že Zelensky nie je lídrom a nebude schopný odolať Putinovi.
Líder „ZeKomandy“ ako sa Zelensky označuje, odmietol päť rokov práce súčasného prezidenta a sľúbil, že „privedie všetko späť k rozumu”. Vladimír Zelensky využil možnosť poslednej poznámky a za minútu pripomenul svojmu súperovi jeho nezvládnuté reformy.

„Pán Alexejevič, chcel som vidieť uplatňovanie princípu rovnosti všetkých pred zákonom, zrušenie imunity, súdnu reformu. Nemám však čo povedať, pretože nič neexistuje. A pokiaľ ide o vojnu na východe Ukrajiny, urobím všetko, aby som ju skončil,“ povedal Zelensky.

Kvôli diskusii na štadióne odložila Ústredná volebná komisia televíznu diskusiu až na 20:00 miestneho času, kde obaja kandidáti smerovali rovno z pódia.

SÚVISIACE

Načítava sa...

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info