HLAVNÝ DENNÍK
tasr
SLOVENSKO

Slovensko nepotrebuje zákon o štátnych symboloch, tvrdia poslanci SaS

Poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) ako jediní nehlasovali za zákon o štátnych symboloch a nebudú zaň hlasovať ani druhýkrát po tom, čo ho prezident Andrej Kiska vrátil parlamentu na opätovné prerokovanie.

„Koaličné strany nesprávne interpretujú prezidentove rozhodnutie, keď tvrdia, že vrátil zákon ako celok preto, aby koalíciu rozoštval. Novela zákona o štátnych symboloch je zbytočná od začiatku do konca a nik okrem zdecimovanej SNS, ktorá loví v rybníkoch nacionalizmu a extrému, ju nepotrebuje,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS a tímlíderka strany pre osobné slobody Natália Blahová.

Liberáli navyše pripomínajú, že Slovensko je opäť na smiech vďaka tomuto zákonu aj v zahraničí. „Poslanci strany Most-Híd majú teraz dobrú príležitosť za zákon nehlasovať a tým napomôcť oslobodeniu slovenského právneho systému aj od vyslovenej hlúposti, ktorá sa týka zákazu hrania a spievania cudzích hymien na území Slovenskej republiky,“ povedal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Pri opätovnom hlasovaní o zákone o štátnych symboloch sa bude v parlamente opäť rozhodovať aj o tom, kto patrí k modernému a zdravo sebavedomému Slovensku a kto k Slovensku tmárstva, predsudkov a komplexov.

„Tradície a záujmy Slovenska musíme brániť aj na úrovni Európskej únie, avšak nie takýmto nezmyslom, ale racionálnymi zákonmi. V tomto duchu budú postupovať aj zvolení poslanci do Európskeho parlamentu za SaS,“ uzavreli liberáli.

SÚVISIACE

Načítava sa...

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info