HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Jaroslav Paška (SNS): Tridsať muničných skladov na Záhorí, to je požiadavka USA v zmluve o letiskách

„Štátna propaganda už začína pripravovať verejnosť na prítomnosť amerických vojakov na Slovensku. Kým ešte pred troma týždňami ministerstvo zahraničných vecí na mňa cez médiá hystericky pokrikovalo, že klamem a konšpirujem, dnes je nad slnko jasnejšie, že to bola vláda a prezident, ktorí balamutili slovenskú spoločnosť o akejsi nezištnej „bratskej internacionálnej pomoci“ zo strany Spojených štátov. Tri týždne som sa pýtal za vás, odhalil som, čo nám chceli utajiť a dnes, keď sa do druhého kola prezidentských volieb dostali dvaja kandidáti, ktorí s uzavretím takejto zmluvy nebudú mať nijaký problém, začali púšťať perie.“, písal včera v komentári Eduard Chmelár na Hlavnom Denníku. 

Poslanec za SNS Jaroslav Paška  najnovšie priniesol presnejšie informácie o plánoch USA. Tvrdí, že prijatím amerických peňazí by Slovensko súhlasilo s vybudovaním muničných skladov na svojom území.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nom. Smeru-SD) tvrdenia o budovaní základní cudzieho štátu odmieta a tvrdí, že SNS vyvodzuje závery z dokumentu, ktorý Slovensko zatiaľ neprijalo.

“Prijatie amerických peňazí na rekonštrukciu vojenských letísk je podmienené vybudovaním 30 muničných skladov na Záhorí,” objasnil Paška vo štvrtok pre RTVS.

 

SÚVISIACE

Načítava sa...

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info