ZAHRANIČIE

Pentagon chce kúpiť tisíce riadených rakiet proti Rusku a Číne

Ministerstvo obrany USA plánuje kúpiť cez desaťtisíc riadených rakiet za účelom ich nasadenia v budúcnosti proti Rusku a Číne.

Pentagon  navrhuje zaradiť do rozpočtu na finančný rok 2020 výdavky na nákup 10 193 riadených prúdových striel triedy zem-zem. Je to o 26% viac ako v roku 2019 (8 101 kusov) a o 47% viac ako v roku 2018 (6 936 rakiet), informuje portál Task and Purpose.

Moskva na nové sankcie EÚ odpovie, oznámila ruská diplomacia

Nákup týchto zbraní za účelom „neutralizácie alebo potlačenia poľného delostrelectva a systémov protivzdušnej obrany nepriateľa“ príde približne na 1,4 miliardy dolárov. Podľa verzie portálu tento prudký rast výdavkov na rozšírenie raketového arzenálu súvisí s „novým zameraním“ Pentagonu na pozemné systémy prúdovej paľby na účely čelenia „veľkým mocnostiam“, teda Rusku a Číne, po „relatívnej porážke IS  v Iraku a Sýrii.

V prehľade obranného rozpočtu na budúci finančný rok, ktorý bol zverejnený na začiatku marca, Pentagon vyhlásil, že v modernizácii armády bude mať prioritu „zvýšenie doletu a kapacity poľného delostrelectva a rozvoj kapacít prúdového delostrelectva s cieľom dosiahnutia prevahy vo všetkých sférach“.

SÚVISIACE

Načítava sa...

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info