fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V Zvolene prišlo vyvetrať zvieratá do útulku 50 ľudí, adoptované boli tri psy

Pixabay

Zvolen 20. decembra (TASR) – Deky, plachty, hračky, obliečky, pelechy či vôdzky a rôzne dobroty pre psov a mačky priniesli ľudia do karanténnej stanice vo Zvolene v rámci nedávneho podujatia Vianočné venčenie.

„Záujem zo strany verejnosti bol rovnaký ako po minulé roky. Akcie sa zúčastnilo okolo 50 ľudí,“ uviedla pre TASR Dominika Mojžišová, hovorkyňa Mestského úradu v Banskej Bystrici, pod ktorý útulok vo Zvolene spadá.

Ku koncu tohto roka boli z útulku adoptované tri psy. Záujem ľudí v predvianočnom období je ale nižší ako v iné mesiace roka, vzrastá však záujem o materiálnu pomoc. „V súčasnosti sa v zariadení nachádza šesť mačiek a 47 psov,“ dodala hovorkyňa.

V karanténnej stanici vo Zvolene sú umiestnené spoločenské zvieratá, ktoré sú zabehnuté, alebo ich opustili majitelia. Ich odchyt z ulíc zabezpečuje zamestnanec mesta Banská Bystrica a v prípade jeho neprítomnosti túto službu zabezpečujú vyškolení príslušníci mestskej polície. Zamestnanci karanténnej stanice sa následne snažia vyhľadať majiteľov zvierat, alebo im nájsť nový domov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info