fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA

JVCKENWOOD podporí slovenskú firmu Streamstar špecializujúcu sa na videoprenosy

Bratislava 21. decembra (TASR) – Japonská technologická spoločnosť JVCKENWOOD bude investovať do slovenskej firmy Streamstar, ktorá sa špecializuje na vývoj, výrobu a predaj technologických systémov určených na produkciu a streamovanie videa vo vysokej kvalite prostredníctvom IP sietí.

„Koncern JVCKENWOOD si od investície do slovenskej spoločnosti sľubuje výrazné posilnenie svojho biznisu vo vysielaní cez internet, a tiež vývoj ďalších vysokokvalitných riešení,“ uvádza sa vo vyhlásení koncernu pre TASR.

Japonská spoločnosť si od investície sľubuje ďalšie skvalitnenie poskytovaných služieb v oblasti streamovania videoprenosov. „Očakávame širšiu diverzifikáciu vysielacích a obchodných formátov prostredníctvom internetu vecí, pokroky v oblasti vysielacích technológií s vysokým rozlíšením, ako sú formáty 4K / 8K a rovnako aj rast športového priemyslu do roku 2020. Práve v reakcii na tieto už prebiehajúce zmeny v podnikateľskom prostredí sa JVCKENWOOD rozhodol investovať do spoločnosti Streamstar a bude sa usilovať o spoluprácu s našimi partnerskými spoločnosťami, ktoré majú silné stránky v oblastiach, ako je produkcia živých videí, streamovanie a infraštruktúra prenosu prostredníctvom IP sietí,“ dodáva spoločnosť JVCKENWOOD vo svojom vyhlásení.

Slovenská spoločnosť Streamstar vznikla v roku 2013. Špecializuje sa na vývoj, výrobu a predaj systémov na produkciu a streamovanie živých prenosov. So zariadeniami Streamstar sa produkujú desiatky tisíc športových prenosov ročne v Poľsku, Taliansku, Malajzii, USA, Japonsku a Číne. S koncernom JVCKENWOOD spolupracuje Streamstar už od roku 2014 najmä v oblasti predaja a distribúcie produktov.

„Investícia do našej spoločnosti posunie vzájomnú spoluprácu na novú úroveň. Významne sa nám tak posúvajú možnosti ďalšieho výskumu a vývoja, ktorý na Slovensku robíme. Budeme môcť tiež posilniť náš tím kvalitných a technologicky zdatných ľudí,“ povedal pre TASR šéf spoločnosti Streamstar Radoslav Tóth.
Streamstar vyvinul technológiu, ktorá je kompatibilná s JVC kamerami a dokáže prostredníctvom verejného internetu posielať signál po IP sieti priamo do zariadenia veľkosti kufríka. „V tom je následne možné produkovať vysokokvalitný záznam z viacerých kamier. Do sveta sa tak dostane priamy prenos športového podujatia alebo koncertu vo vysokej kvalite, na ktorého zostrih nie je potrebný veľký prenosový voz. Zariadenie sa nemusí dokonca nachádzať ani na štadióne a aj tak ponúka možnosť priniesť divákovi živý prenos, opakované zábery, spomalené zábery, a to všetko v dokonalej kvalite obrazu,“ vysvetlil Tóth.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info