fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KAUZY

Právo: Babiš mladší je v ambulantnej starostlivosti ženevskej nemocnice

TN.cz - TV Nova

Praha 20. decembra (TASR) – Syn českého premiéra Andrej Babiš mladší sa i naďalej nachádza v starostlivosti švajčiarskych lekárov a osobne sa okrem svojej matky, s ktorou žije v Ženeve, a otca, ktorý za ním bol 17. novembra, v decembri stretol aj so svojimi novými českými právnikmi. Informoval o tom vo štvrtok český denník Právo.

„Môžem potvrdiť, že sme za klientom boli vo Švajčiarsku a hovorili s ním. Rovnako môžem so súhlasom klienta povedať, že je v starostlivosti univerzitnej nemocnice v Ženeve, ale iba v ambulantnej opatere,“ povedal v stredu Babišov nový pražský obhajca Petr Topinka. V pozícii kvôli hroziacemu stretu záujmu vystriedal Michaela Bartončíka.

„Je stále vo Švajčiarsku, nikam sa nestratil a nikam neodchádza,“ dodal.

Topinka sa o aktuálnom zdravotnom stave 35-ročného Babiša, ktorý podľa otca trpí schizofréniou, v stredu vyjadriť odmietol.

Denník Právo už skôr z dôveryhodného zdroja informoval, že švajčiarski lekári odvoz Babiša mladšieho z Ženevy odmietajú. Presun údajne odmieta i samotný Babiš.

Zdroj redakcie taktiež uviedol, že psychický stav syna českého premiéra je síce vďaka liekom stabilizovaný, nie je však najlepší.

Advokát Topinka ďalej dodal, že Babiš mladší sa nebude vyjadrovať k žiadnym prípadom, v ktorých figuruje.
V kauze „Čapí hnízdo“ patrí Babiš junior spoločne so svojím otcom a ďalšími členmi rodiny k podozrivým. V prípade údajného zavlečenia na Ruskom anektovaný ukrajinský polostrov Krym je oznamovateľom a teda možným poškodeným.

Ani v jednom z týchto prípadov ho však polícia doposiaľ nevypočula.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info