fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Štátny tajomník Lukáš Parízek rokoval s cyperským veľvyslancom

TASR

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek prijal v stredu mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Cyperskej republiky v Slovenskej republike so sídlom v Bratislave Michalisa Chr. Stavrinosa.

Partneri prediskutovali aktuálny stav bilaterálnych slovensko-cyperských vzťahov, ktoré dlhoročne charakterizuje angažovanosť Slovenska pri sprostredkovaní bikomunitného dialógu medzi grécko-cyperskými a turecko-cyperskými politickými stranami, ako aj účasť slovenských mierových síl v rámci misie Mierových síl OSN na Cypre (UNFICYP).  Ako uviedol L. Parízek: „Slovenská republika má záujem naďalej pokračovať v aktivitách, ktoré napomáhajú zbližovanie a rast dôvery medzi oboma komunitami na ostrove aj vzhľadom na skutočnosť, že opatrenia na budovanie rastu dôvery sú jedným z nástrojov aj cieľov budúcoročného slovenského predsedníctva v OBSE.“

Obaja partneri potvrdili záujem o zintenzívnenie bilaterálnych stretnutí na oboch stranách na vládnej, parlamentnej, ako expertnej úrovni v rôznych oblastiach.

TASR o tom informoval Tlačový odbor MZV.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info