Posledná rozlúčka s legendárnym Milanom Lasicom, ktorý zomrel tak, ako je snom mnohých umelcov, na doskách, ktoré znamenajú svet, sa konala v stredu 21. júla popoludní. Politickí predstavitelia dokonca zvažovali, či na jeho počesť vyhlásia štátny smútok. Ten síce nakoniec neodsúhlasili, rodine však ponúkli pohreb so štátnymi poctami.

Súkromný rozlúčka

Slávny herec bol totiž skutočnou ikonou a legendou vo svojom odbore, a rozhodne by si to zaslúžil. Jeho najbližší na čele s trúchliacou vdovou Magdou Vášáryovou (72) však odmietli. Chceli totiž, aby tento smutný deň patril len im a nie širokej verejnosti. A dokonca si nepriali ani prítomnosť mnohých jeho hereckých kolegov!

„Pohreb má byť v kruhu rodinnom, diskrétnom. Termín nepoznám,“ nechal sa podľa denníka Nový Čas počuť herec Milan Kňažko (75). Ten by pritom poctu svojmu priateľovi vzdal rád. Na poslednú cestu sa vypravil Milan Lasica, muž známy ako veľký gentleman a elegán s láskavým zmyslom pre humor, v bratislavskom krematóriu, a sprevádzalo ho na nej približne 50 ľudí.

Vo veku 81 rokov zomrel dramatik a humorista Milan Lasica

Smútočný obrad začal 15:30 a dorazili skutočne len tí, ktorí boli jeho srdcu najbližší. Ako prvá sa do krematória dostavila Lasicova dcéra Žofia, ktorú nasledovala jeho švagriná, herečka Emília Vášáryová (79), a druhá dcéra Hana aj s rodinou. Po nich prišla vdova Magda.

Hostia

Lasicova životná partnerka dorazila celá v čiernom, s pôvabným klobúčikom na hlave. Napriek žiaľu, ktorý v ten ťažký deň musela pociťovať, sa snažila prítomných hostí vítať s úsmevom. Medzi nimi bol príklad riaditeľ Študia L + S Pavol Danišovič či kapelník Juraj Bartoš, ktorý bol s Lasicom v momente, keď mu na vystúpení s orchestrom Bratislava Hot Serenaders zlyhalo srdce.

Tak isto dorazil aj šéf hudobného festivalu Pohoda Michal Kaščák (49 či herec Bolek Polívka (71), s ktorým Lasica dlhodobo spolupracoval. Ten sa ku skonu svojho kolegu odmietol akokoľvek vyjadrovať s tým, že je to iba jeho súkromná záležitosť.

Hýbal len očami! Mrazivé svedectvo posledných sekúnd Milana Lasicu