HLAVNÝ DENNÍK
Blogy

Diktátori „novej demokracie“

Ilustračný obrázok pixabay.com

Svet okolo nás je plný spasiteľov. Chcú zachraňovať všetko a každého, bez ohľadu na jeho vôľu. Chcú páchať dobro bez ohľadu na spoločenskú škodlivosť toho, o čom si myslia, že to dobré je. A preto aj povinné.

Stačí im na to moc

Nerobia nič iné, ako to, že sa neustále snažia dostať k moci, aby tých bezmocných zahŕňali „dobrom“. Aby im vnucovali svet podľa ich predstáv, veľmi často zvrátených, chorých, nebezpečných. Predstáv, ktorých realizácia ich utvrdzuje v ich moci. Nenávidia a píšu o láske. Mstia sa a kreslia srdiečka na svoje statusy na sociálnych sieťach. Hovoria nám „bude dobre“, ale už nedodajú, komu a kedy, za akých okolností bude dobre.

Tri piliere moci – fanatizmus, sadizmus a egoizmus

Fanatiszmus, politický, miešajú s vlastným sadizmom a opierajú to o barličku moci, o ktorú neustále bojujú, aj medzi sebou.

Jakubisko: Ľudia sú nervózni, ako keď má prísť vojna. Svet sa zúžil na príkazy a nariadenia

Bez nej sú to nuly. Neschopné bezvýznamné nuly. Zakomplexované, nedocenené nuly. Ľudské, odborné, nuly bez autority. Doslova sa chce napísať, že ak spolupracujú dve nuly, je z toho…, no, veď viete čo.

Profit z toho, že robím verejne zo seba nulu

Lenže, ich o tú svoju moc bojuje oveľa viac. Bez názoru, stačí submisívnosť k vodcovi. Stačí vyčleniť z vlastného slovníka slovo nie, stačí nemať žiaden názor a tváriť sa, že si myslím to, čo vodca diktátor. Odmenou za to sú posty pre „našich“, miesta na kandidátkach, vplyvné pozície a dobrý biznis. Celkom slušný profit z toho, že zo seba robím verejnú nulu. Čo tam po vlastnej tvári a dehonestovaní mena vlastných predkov.

Vždy flexibilní samovyvolení

Žijeme hnusnú dobu, trúfam si napísať s ohľadom na prežité roky. Jednu z najhnusnejších. V popredí samovyvolení vždy flexibilní, popierajúci aj sami seba, hlavne, že majú moc. Nad štátom, nad všetkými. A keď im táto moc nestačí, tak si ju ešte podčiarknu vyhlásením núdzového stavu, ktorý im dáva dodatkové práva obmedzovať. Diktátori „novej demokracie“. Reinkarnovaní Pinochetovia.

Riešenie jednoduché – výmena

Je čas, aby sme my zmenili ich. Nanajvýš jednoducho – vymenili. Máme na to právo. Slovensko je štát, ktorý patrí nám. Nie im.

Zuza, svoje deti si opustila, ušla si do USA a nechala ich mužovi. Si zlá žena, si zlá matka a si nenávidená prezidentka!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info