fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Šutaj Eštok: Keď už ste si, vážení papaláši, vymenili stoličky, začnite riešiť problémy ľudí

Matúš Šutaj Eštok, vyzýva vládu, aby už konečne začala riešiť problémy ľudí. Zdroj: FB / Matúš Šutaj Eštok

Slovenskí podnikatelia v gastropriemysle sa spolu s malými živnostníkmi sťažujú na nedostatočnú finančnú pomoc vlády. A práve na toto sa zameral vo videu poslanec Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok.

Vláda Igora Matoviča sa v podstate celý marec hádala medzi sebou a pre bežných ľudí v tom čase neurobila takmer nič. No a keďže to neurobila veľa ani predtým, ľudia podnikajúci v gastropriemysle, no nielen v ňom, sa dostali doslova na kolená. Podľa Matúša Šutaja Eštoka si papaláši iba vymenili stoličky, lenže ľudia nemajú z čoho žiť.

Majiteľ malej kaviarne dostal od štátu iba 600 eur, ale odviedol až šesť tisíc

Poslanec za Hlas-SD vo videu na sociálnej sieti priznáva, že mu denne prichádzajú správy od množstvá ľudí, ktorí kvôli pandémii prišli o živobytie.

„Sú to naozaj smutné príbehy. Keď matka samo-živiteľka pracovala ako čašníčka, živí tri deti a pomoc od štátu takmer žiadna. Ako to už býva, mala v gastre malý plat a zvyšok tringelty. Majiteľ malej kaviarne dostal od minulého marca od štátu spolu 600 eur. Za ten istý čas musel on zaplatiť štátu na daniach a odvodoch vyše šesť tisíc eur. Živnostník, ktorý nemôže chodiť za robotou, sa úradom nezmestil do žiadnej tabuľky a mesačne aj s rodinou prežíva zo 100 eur,“ hovorí Šutaj Eštok.

„Naša vláda však mala celý minulý mesiac úplne iné problémy ako sa starať o ľudí. Hádala a hrýzla sa ako klbko zmijí, aby nakoniec prišla s tým, že Matovič si presadne s Hegerom a môžu začať odznova. Tak keď už ste si, vážení papaláši, vymenili stoličky, začnite konečne riešiť problémy ľudí,“ hovorí poslanec.

Dodáva: „Okamžite zaveďte 300 eurový pandemický príspevok na dieťa ako navrhujú analytici alebo spustite kurzarbeit aj pre živnostníkov, aby ste im pomohli aspoň tak minimálne ako zamestnancom.“

Matovič a jeho OĽaNO klamú ráno, na obed aj večer, tvrdí Matúš Šutaj Eštok

Je povinnosťou koalície vysvetliť, ako narába s peniazmi daňových poplatníkov

Šutaj Eštok žiada tiež konečne rozdeliť tie bruselské helikoptérové peniaze z miliardy eur, o ktorých hovorila Lucia Nicholsonová, že ich Veronika Remišová odmietla vyplatiť. „Inak vás ľudia vynesú z vlády aj s tými vašimi papalášskymi stoličkami,“ vystríha staronovú vládu poslanec Hlasu-SD.

K poslancovi sa pripája aj jeho stranícky šéf Peter Pellegrini. „Hlas-SD vyzýva predsedu vlády a ministra zdravotníctva na okamžité zverejnenie zmluvy o nákupe a dovoze vakcíny Sputnik V. Verejnosť má právo vedieť, kto a kedy ju podpísal, za akých podmienok a v akom objeme. Vládna koalícia sľubovala občanom transparentné vládnutie a je jej povinnosťou vysvetliť, ako narába s peniazmi daňových poplatníkov,“ píše v statuse na sociálnej sieti expremiér.

Igor Matovič je podvodník, nie bojovník proti korupcii, vraví natvrdo Matúš Šutaj Eštok

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info