fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Prvá smrť po očkovaní na Slovensku! Zomrela mladá stredoškolská učiteľka

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Len 38-ročná žena mala umrieť krátko po zaočkovaní vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Ide o prvý prípad úmrtia po podaní očkovacej látky na Slovensku, informuje portál ereport.sk.

Práve vakcína od britskej spoločnosti vyvoláva najviac otáznikov v súvislosti s rizikami, ktoré majú predstavovať nežiadúce účinky po jej podaní. Vo štvrtok oznámili preventívne pozastavenie očkovania vakcínou AstraZeneca desať krajín – Rumunsko, Rakúsko, Taliansko, Island, Nórsko, Dánsko, Estónsko, Litva, Luxembursko a Lotyšsko a v piatok aj Bulharsko, kde po očkovaní zomrela 57-ročná žena.

Informáciu o tragickej smrti učiteľky priniesla v piatkových večerných správach RTVS.

AstraZeneca v problémoch. Ak nezomriete na problém so zrážanlivosťou krvi, môžete dostať anafylaktický šok!

Stredoškolská učiteľka síce bola pripravená na nežiaduce účinky, s ich intenzitou nerátala. V polovici februára ešte poskytla rozhovor pre RTVS, uvádza sa na stránke spravy.rtvs.sk s tým, že učiteľka zomrela iba necelé dva týždne po zaočkovaní. “Priama súvislosť s očkovacou látkou nie je potvrdená,” pripomína RTVS.

Viacerí učitelia, ktorých očkovali práve britskou vakcínou, sa po podaní očkovacej látky sťažovali na zdravotné komplikácie, niektorí dokonca skončili ako práceneschopní a vypadli na ďalší deň z vyučovacieho procesu. Mnohí pedagógovia vakcínu od AstraZeneca aj odmietli.

Bulharsko po úmrtí ženy pozastavilo očkovanie vakcínou od AstraZenecy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info