fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Blogy

Nadácia MiddleCap Help darovala seniorom v uliciach Bratislavy respirátor

Seniorom v Bratislave darovala nadácia respirátory. Foto: Maroš Havran

8. marec tradične patrí ženám, no tento rok v dôsledku pandémie nahradili kytice kvetov respirátory. Tie sú oddnes potrebné na vstup do potravín či lekárne. Nadácia MiddleCap Help darovala seniorom respirátory
v Bratislave pred zdravotnými zariadeniami, vakcinačnými centrami a potravinami.

MiddleCap Help vznikla v počiatkoch koronavírusovej pandémie. Vtedy vyčlenila 500 000 eur na pomoc lekárom, zdravotníkom, seniorom a detským pacientom v boji s ochorením spôsobeným COVID-19.

Počas pandémie zabezpečila ochranné prostriedky pre nemocnice, distribúciu rúšok seniorom či testovanie v domovoch sociálnych služieb.

Dnes, na Medzinárodný deň žien, obdarovala nadácia MiddleCap Help seniorov respirátormi. Tie sú pre nariadenia vlády povinnou výbavou pri vstupe do potravín či lekárne.

„Od samotného začiatku pandémie sa snažíme ochrániť tie najzraniteľnejšie skupiny, medzi ktoré patria nepochybne seniori. Respirátory sú finančne nákladnejšie ako bavlnené či chirurgické rúška. Preto sme sa rozhodli podať pomocnú ruku a niekoľko tisícok rúšok darovať na miestach, kde sa seniori momentálne združujú,“ hovorí Michal Kviečinský, CEO spoločnosti MiddleCap.

Respirátory seniorom rozdával počas dňa vyškolený personál siete očných optík FOKUS, ktorá patrí do portfólia investičného holdingu MiddleCap Group. Seniorov edukoval o dôležitosti respirátorov aj o ich správnom použití.

O nadácii MiddleCap Help

MiddleCap Help je nadácia nvestičného a realitného holdingu MiddleCap Group. Počas trvania pandémie poskytne MiddleCap až 500 000 eur na pomoc lekárom, zdravotníkom, seniorom a detským pacientom v boji s ochorením spôsobeným COVID-19.

Cieľom MiddleCap Help je poskytnúť pomoc najzraniteľnejším a ohrozeným skupinám na nákup zdravotníckych a ochranných prostriedkov ako aj potravín a stravovania aby, seniori mohli účinne predchádzať nákaze koronavírusom COVID-19, zdravotníci a detskí pacienti boli dostatočne chránení pred COVID-19 a mohli aj naďalej zabraňovať šíreniu nákazy.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info