fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Novinárka Tódová s manželom si žijú nad pomery. Majú byt v lokalite Počiatka a Suchobu

Robert Fico a Monika Tódová / Fotokoláž (via TASR, Instagram)

Na stránke Fakty a dôkazy sa objavil zaujímavý článok. Autor sa pozrel na majetkové pomery novinárky Tódovej z Denníka N a jej manžela Mirka Tódu. Ich príjmy sú skromné. Avšak ich majetok hovorí úplne iný príbeh. Skadiaľ na to berú?

Autor príspevku upozorňuje na drzé vystupovanie novinárky voči bývalému premiérovi Robertovi Ficovi na tlačových besedách. „Počas diskusie (13. januára 2021) Moniky Tódovej s predsedom strany SMER-SD Robertom Ficom, by si len slepý nevšimol nadprácu tejto novinárky pri snahe dostať Fica do úzkych,“ hodnotí autor.

Denník N riadia politici z Progresívneho Slovenska. Redaktorka Tódová paktuje so Záleskou

„Čo ja žijem nad pomery?“

„Takúto snahu u Tódovej som si nevšimol na žiadnych tlačovkách jej miláčikov. Počuli ste niekedy, že by táto novinárka vŕtala do napríklad Daniela Lipšica? Určite nie, a pritom je veľa otázok, na ktoré Lipšic radšej ani neodpovedá. Počas sporu Tódovej s Ficom od novinárky zaznelo niečo ako: Čo ja žijem nad pomery?” upozorňuje redaktor. Priviedlo ho to k myšlienke pozrieť sa na majetkové pomery konšpirátorky Tódovej.

Autor článku veľmi dobre pozná finančné pomery novinárky ešte z roku 2014. Všetko dokladuje listinnými dôkazmi. V roku 2014 dala Tódová výpoveď v denníku SME a bola nezamestnaná. „Podľa potvrdenia Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny bola Tódová v období 1. 11. 2014 – 31. 12. 2014 vedená v evidencii uchádzačov o zamestnanie a poberala dávku v nezamestnaní vo výške cca. 800 EUR / mesiac,“ napísal autor.

Oficiálne príjmy Tódovcov

Neskôr sa však odniekiaľ vynorila súkromná e-mailová komunikácia medzi Tódovou a jej šéfredaktora Matúša Kostolného. Práve z času, keď bola na úrade práce. Komunikácia prebehla 18. – 19. októbra 2014 a z nej vyplynulo, že v SME Miroslav a Monika Tódovci zarábali spolu 2 700 EUR v čistom, že sú ochotní pracovať za 2 000 EUR mesačne v čistom a že v čase komunikácie boli Tódovci v mínuse cca. 5 000 EUR (na rôznych kartách). V predmetnom čase bývala rodina Tódovcov na adrese Podtatranského 4, v malom napol suterénovom byte s dvoma deťmi, na ktorý mala hypotéku.

Denník N ako politický nástroj propagandy oligarchov z ESETu

Autor článku má doklady aj k príjmom Tódovcov z rokov 2015 – 2016. Miroslav Tóda mal v roku 2015 príjem 6 280 EUR alebo 523 EUR mesačne, v roku 2016 mal príjem 7 087 EUR alebo 591 EUR mesačne. Monika Tódová v roku 2015 zarobila 6 746 EUR alebo 562 EUR mesačne. V roku 2016 mala novinárka príjem 8 276 EUR alebo 690 EUR mesačne. Spoločný príjem domácnosti v roku 2015 predstavoval 1 085 EUR mesačne. V roku 2016 to bolo 1 281 EUR mesačne. Doklady k týmto tvrdeniam sú v článku.

Niečo tu nesedí

„Ak berieme do úvahy obsah komunikácie Kostolný – Tódová, tak tu máme veľký nepomer. Veď mesačný príjem rodiny Tódovcov klesol viac než dvojnásobne v porovnaní s príjmami v SME!“ všíma si autor a robí uzáver: „Z mesačného príjmu vo výške 1 085 EUR nie je možné splácať dlhy, platiť hypotéku, žiť v Bratislave a pokrývať výdavky na deti. Preto neostáva nič iné, než predpokladať, že rodina Tódovcov má aj iné príjmy, ktoré pravdepodobne nezdaňuje. Vôbec by ma neprekvapilo, keby vyplávalo, že Denník N dáva svojím novinárom aj peniaze načierno. Alebo je tu niekto iný, kto načierno financuje nadprácu Moniky Tódovej?“ pýta sa.

Zo suterénu na Slavín

Následne sa autor presúva do prítomnosti. „Ak aj berieme do úvahy, že príjmy Tódovcov od roku 2016 mohli o niečo vyrásť (viď percentuálny nárast v období 2015 – 2016), tak je to málo,“ špekuluje autor.

„Napriek tomu si Tódovci v júli 2018 kúpili byt v lukratívnej lokalite pri Slavíne (Novosvetská 22) – List vlastníctva č. 4899, 1.poschodie, byt č. 1,“ prekvapuje autor. „Je to náhoda, že je to mesiac po tom, ako Najvyšší súd SR poslal Mariána Kočnera do väzby? O dovolenkách so sudkyňou Špecializovaného trestného súdu Pamelou Záleskou nebudem ani písať,“ píše sa v závere článku.

Suchoba, Počiatek a Tódová

Hlavný denník krátkym prieskumom zistil niekoľko pozoruhodných okolnosti. Na Novosvetskej ulici v Bratislave pod Slavínom stojí trojizbový byt s rozlohou 100 metrov štvorcových 400 tisíc. To je rovných 4 000 za štvorec.

Slavín je v Bratislave čosi ako Beverly Hills v Los Angeles v Kalifornii. Mimochodom, na tom istom kopci, len s výhľadom na Dunaj, nie na Staré Mesto, stojí aj komplex Bonaparte. Tam si Robert Fico prenajímal byt, čo Tódová s obľubou kritizuje. V tej istej lokalite majú luxusné vily aj také esá ako Michal Suchoba či Ján Počiatek. Teraz medzi nich patrí aj provládna novinárka Tódová.

Mediálna nadpráca v priamom prenose. Prečo Denník N chráni a protežuje Kisku?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info