fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Vláda je v koncoch. Európsku úniu žiada o zdravotníkov

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Slovensko sa obracia na Európsku úniu kvôli nedostatku zdravotníckych pracovníkov. Vládna na stredajšom rokovaní schválila žiadosť ministerstva zdravotníctva o aktiváciu mechanizmu civilnej ochrany Európskej únie, informuje portál HN.

Podľa ministra Krajčího existuje dôvodná obava, že v prípade ďalšieho nárastu počtu hospitalizovaných by mohlo dôjsť k výraznému obmedzeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti. Počet pacientov, ktorí si vyžadujú intenzívnu formu zdravotnej starostlivosti je kritický,“ uvádza rezort zdravotníctva.

„Najväčší problém pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti spôsobuje nedostatok zdravotníckych pracovníkov, ktorí sa starajú o najnáročnejších pacientov. Ide o vysoko odborný personál, ktorý nie je možné jednoducho nahradiť napríklad z ambulantného sektora,“ hovorí rezort.

Slovensko tak žiada aktivovať systém civilnej ochrany Únie a prostredníctvom neho získať kvalifikovaných zdravotníckych pracovníkov. Žiadosť prichádza v čase, keď sme podľa Our World in Data štvrtý deň v rade najhorší na svete v úmrtiach prepočítaných na obyvateľov.

Belicová o váhaní s nákupom ruskej vakcíny: Trápne „tanečky“ rusofóbnych, probruselských fanatikov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info