fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Bezos je opäť najbohatší. Z jeho majetku sa vám zakrúti hlava

Jeff Bezos
Jeff Bezos / AFP
Generálny riaditeľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos získal znova prvé miesto na zozname najbohatších ľudí sveta.  Titul získal späť od generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla a zakladateľa spoločnosti SpaceX Elona Muska len pár týždňov po jeho strate, informuje portál RT.

Akcie spoločnosti Tesla v utorok poklesli o viac ako dve percentá a podľa odhadov webových stránok vymazali z Muskovho majetku zhruba 4 miliardy dolárov. Pokles ukončil Muskovu šesťtýždňovú vládu ako najbohatšieho človeka na svete, uvádza Forbes, ktorý v súčasnosti odhaduje jeho čisté imanie na 173,4 miliárd dolárov. Bezos je na tom so svojimi 190,3 miliardami dolárov zase o čosi lepšie.

Čisté imanie zakladateľa Amazonu v posledných rokoch rástlo spolu s cenou akcií jeho spoločnosti. Bezos sa chystá opustiť svoj post generálneho riaditeľa gigantu online nakupovania ešte v tomto roku, aby sa mohol sústrediť na ďalšie projekty.

Zahraničie si všimlo Matovičovu atómovku: Po pretestovaní celej populácie majú najvyššiu úmrtnosť na svete

Podnikanie spoločnosti Amazon počas pandémie zažívalo boom, keď sa zákazníci uprostred blokovania obracali na online obchody.

Musk bol nedávno v epicentre niektorých z najväčších trhových udalostí. Takmer všetky jeho výroky spôsobili rozbúrené účinky v kryptopriestore, vrátane nedávneho kroku spoločnosti Tesla investovať 1,5 miliardy dolárov do bitcoinu.

Európska komisia potvrdila, že Moderna vo februári dodá do EÚ menej vakcín

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info