fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Taraba: Ivermektín zdražuje, pretože štáty sa nim masívne zásobujú – okrem Slovenska

FOTO TASR - Jakub Kotian

Nezávislý poslanec Tomáš Taraba upozorňuje, že ivermektín, liek proti  Covid-19 zdražuje každým dňom, pretože dokáže zmierniť priebeh infekcie. „Zdražuje, pretože štáty sa nim masívne zásobujú –  okrem Slovenska, uvádza v statuse na FB.

Počas návštevy u prezidenta Macrona, zdôrazňuje poslanec, malo byť obstaranie tohto lieku pre Slovákov prioritou a nie rozprávať trápne historky o strihaní. O Ivermektíne nepadlo však u Macrona ani slovo, konštatuje.

Taraba vysvetľuje, že Francúzsko je jedným z najväčších výrobcov liekov typu Ivermektín, pretože ich vyváža dlhodobo do svojich bývalých kolónii a keďže má najsilnejšie poľnohospodárstvo z krajín EÚ, krajina ho sama aj spotrebúva.

Francúz Jérémy François Hamilton Cristau, ktorý už dlhé roky žije a podniká na Slovensku napísal list ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu, ktorému ponúka liek Ivermectin, ktorý pomáha v boji s koronavírusom.

„Volala mi pani, ktorá tohto Francúza s kontaktami na francúzskym výrobcov pozná a preto budem vedieť ako sa k tejto ponuke Slovensko, ktoré pod touto vládou tak miluje mínať stovky miliónov na testy, ale žiadne peniaze na liečenie, postaví,“ uzatvára T.Taraba.

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info