fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Sulík je jediný člen vlády, ktorý odpovedal doktorke Tašárovej na zadržiavaný Ivermectin

Richard Sulík, Zdroj: FB / Richard Sulík

Zadržaný liek Ivermectin na colnom úrade v Žiline, o ktorom písala aj doktorka Tašárová, pobúril aj vicepremiéra Richarda Sulíka, ktorý jej napísal list a rozhodol sa vo veci konať.

 Liek Ivermectin naša vláda dlho odmietala použiť pri liečbe koronavírusu hoci mnohé štáty s ním mali veľmi dobré skúsenosti a zachránili veľa ľudských životov. Aj na Slovensku sa niektorí pokúšali zaobstarať si ho, no nie všetkým sa to podarilo. Zadržaný Ivermectin na colnom úrade v Žiline však pobúril aj vicepremiéra Richarda Sulíka, píše portál parlamentnelisty.sk.

Je hrubou chybou, že Ivermectin už dávno nie je dostupný, tvrdí Sulík

Jednou z tých, ktoré si chceli zadovážiť Ivermectin bola aj lekárka z Čadce, Michaela Tašárová. Objednala si liek v hodnote 150 eur, aby mohla vyskúšať jeho účinnosť, no zatiaľ sa k nemu nedostala. Aj preto napísala otvorený list premiérovi Matovičovi a vicepremiérom Sulíkovi a Remišovej.Píšem Vám tento otvorený list, pretože na Slovensku hynú bez pomoci po tisícoch ľudia a Vy a Vaša vláda sa tvárite, akoby ochrana životov občanov Slovenskej republiky nebola Vaša absolútne najdôležitejšia ústavná povinnosť vlády,” napísala v otvorenom liste a zároveň sa pýtala: „Prečo ŠUKL – inštitúcia, za ktorú nesie Vaša vláda priamu zodpovednosť – tak vehementne bráni, aby sa ani krabička Ivermectinu nedostala k ľuďom, ktorí sa slobodne rozhodli a prevzali na seba zodpovednosť a aj napriek rizikám, si tento liek objednali v zahraničí a zaplatili nemalé poštovné za jeho doručenie???“

Odpovede naň sa ale z Úradu vlády nedočkala, pretože ten to prehodil na ministra zdravotníctva. Premiéra Matoviča zrejme nezaujímalo čo mi lekárka píše. A to v čase, keď bolo Slovensko druhé na svete v úmrtnosti na covid-19 a nemocnice boli plné covid-19 pacientov. Na Tašárovej list predsa len zareagoval jeden z členov vlády – Richard Sulík. „Zadržiavanie súkromnej pošty, aj keď jej obsahom sú lieky, považujem za nezlučiteľné so slobodou jednotlivca. To platí aj pre lieky. Priznám sa, že som o tejto praktike nevedel a túto otázku položím na najbližšej vláde ministrovi financií, pod ktorého colníci patria,” odpísal Sulík doktorke Tašárovej. „Čo sa týka lieku Ivermectin, považujem za hrubú chybu, že už dávno nie je dostupný, samozrejme na lekársky predpis,” skonštatoval šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík.

Baránek: „Prečo neliečime Ivermectinom? Za zbytočné úmrtia sa musí niekto zodpovedať!“

List s odpoveďou Richarda Sulíka doktorke Michaele Tašárovej

Vážená pani doktorka Tašárová,

Aj mne ste adresovali list, ktorý píšete premiérovi, tak rád Vám odpoviem.

Zadržiavanie súkromnej pošty, aj keď jej obsahom sú lieky, považujem za nezlučiteľné so slobodou jednotlivca. To platí aj pre lieky. Priznám sa, že som o tejto praktike nevedel a túto otázku položím na najbližšej vláde ministrovi financií, pod ktorého colníci patria.

Čo sa týka lieku Ivermectín, považujem za hrubú chybu, že už dávno nie je dostupný, samozrejme na lekársky predpis. Opakovane som sa na toto pýtal ministra zdravotníctva, no zmysluplnú odpoveď som nedostal. Naopak, úloha pre ministra, aby zabezpečil dostatok tohto lieku sa do uznesenia vlády nedostala. Preto to na najbližšej vláde navrhnem opäť.

K ďalším medicínskym otázka sa Vám vyjadriť neviem, snáď tak spraví minister zdravotníctva.

Lekár Török: Ivermectin na sebe úspešne vyskúšali aj slovenskí lekári s ochorením Covid-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info