fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kočner umýva v bratislavskej väznici cely

FOTO TASR - Michal Svítok

Mariánovi Kočnerovi neprekáža vo väzení pravidelne fyzicky pracovať, ale v slovenských podmienkach je to problém, tvrdí jeho obhajca Marek Para. „Keď ho teraz dali do eskortnej cely, ktorá bola znečistená rôznymi pľuvancami a vývratkami, tak sa pýtal, či aspoň on si ju môže umyť,“ povedal Para. Takto podľa neho už vyumýval štyri-päť ciel, informuje portál sme.sk.

Kočner vidí rodinu raz za mesiac. Podľa Paru nevie, čo s voľným časom, a tak sa len pripravuje na ďalšie procesy. Odkedy mu Najvyšší súd pred mesiacom potvrdil 19 rokov väzenia za falšovanie zmeniek, Marian Kočner sa nepohol z bratislavskej väznice.

 

O presune na miesto výkonu trestu rozhoduje Zbor väzenskej a justičnej stráže. Kočner je však obvinený či obžalovaný ešte v ďalších šiestich kauzách. Súdy preto mohli požiadať, aby ho nechali v Bratislave, čo by zjednodušovalo jeho presun na pojednávania.

Zbor väzenskej stráže Kočnerov výkon trestu odmietol komentovať, odvolal sa na to, že nemá Kočnerov súhlas. „Nie sme oprávnení vám poskytnúť požadované informácie týkajúce sa osobnosti a súkromia fyzickej osoby,“ tvrdí hovorkyňa zboru Monika Kacvinská.

Doteraz bol Kočner vo väzbe pre obavu súdu, že by mohol ovplyvňovať svedkov. Podmienky v kolúznej väzbe sú prísnejšie ako počas výkonu trestu. Obmedzené mal návštevy, telefonáty a najmä – takmer o všetkých jeho kontaktoch rozhodoval prokurátor.

Návštevy mal povolené raz za mesiac. Prokuratúra na stretnutiach mohla mať svojho zástupcu a aj to podľa Paru počas niekoľkých prvých stretnutí využila. Teraz sa Kočnerovi kolúzna väzba skončila a podľa rozsudku si odpykáva trest s najvyšším stupňom stráženia.

https://domov.sme.sk/c/22592342/kocner-je-stale-v-bratislavskej-vaznici-hlada-si-pracu.html?ref=njct

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info