fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Blogy

Návod pre kriticky zmýšľajúcich rodičov: Využite možnosť bezkontaktného testu pre vaše deti

Druhý deň štvrtého kola prvého celoplošného testovania na Slovensku / TASR František Iván

Množstvo netestovaných ľudí, respektíve tých, čo odmietajú testovanie invazívnymi metódami, sa na nás obracia s prosbou o radu a návrh riešenia. Riešenie existuje aj v rámci prijatých opatrení.

Existuje totiž testovanie prostredníctvom takzvaných pľuvacích testov, respektíve testov zo slín, ktoré sú bezkontaktné, certifikované, spadajú do kategórie antigénových testov, teda sú v kategórii schválených vládou SR.

Ide o neinvazívnu metódu, nie je to ani kloktací test a dieťa ani rodič neberie do úst žiaden komponent testu. Navyše nepotrebuje asistenciu vyškoleného zdravotníckeho personálu, šetrí ľudské zdroje (a zároveň akákoľvek potreba dokladania akýchkoľvek ďalších certifikátov týmto automaticky odpadá a môže byť nahradená akýmkoľvek relevantným dôkazom o absolvovaní testu s negatívnym výsledkom podľa návodu priloženého k testu).

Advokát Weis reaguje na neschopnosť Matovičovej vlády: Zriaďujeme občiansku expertnú komisiu

Cenovo je porovnateľný s inými antigénovými testami. Je výrazne (rádovo) lacnejší ako kloktací test. Má vyššiu klinickú špecificitu a klinickú senzitivitu ako antigénové testy použité na celoplošnom testovaní!

Má jedinú chybu: je podľa našich informácií dostupný najbližšie v Rakúsku. Prečo je to tak, nerozumieme a radšej rozumieť ani nechceme.

Preto dávame do pozornosti všetkých riaditeľov škôl, zriaďovateľov škôl, členov rady školy, že pre získanie bližších informácií o detailoch týchto testov a o možnosti expresného obstarania sa môžete obrátiť na lekárov odborníkov, ktorí sa touto iniciatívou zaoberať začali (link tu) alebo na Slovenskú lekársku úniu špecialistov (link na ich výzvu tu).

Primátor Ferenčák o otváraní škôl v podaní Matoviča: Nehoráznosť, absurdnosť a politická zbabelosť

Opakujeme, riešenie existuje. Času nie je nazvyš, ale dá sa to zvládnuť.

Upozornenie: Naša advokátska kancelária sa nestotožňuje s potrebou akéhokoľvek testovania z dôvodov, ktoré sme uviedli už v predošlých článkoch. Tento článok je skôr pokusom o alternatívnu pomoc rodičom, ktorí nechcú, aby ich deti sociálne spustli a nespravodlivo vypadli z procesu prezenčného štúdia, ktoré im garantuje aj Ústava SR.

Odborníčka na protokol naložila Matovičovi: Vo Francúzsku vyrobil množstvo trapasov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info