fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Blogy

Nezabúdajme na priateľov

Štyri skutočné priateľky zo seriálu Sex v meste. Foto: Facebook Sex v meste

Bloguje Simona Šarinová

Stále premýšľam nad situáciou v akej sa nachádzame. Mám pocit, že celý svet sa venuje len jednému problému. Keď sa pozerám na ľudí okolo seba, vidím vystrašené tváre, ktoré sa boja budúcnosti. Naozaj sa stratilo všetko to podstatné a ostalo nám len báť sa?

Naozaj sa vytratili všetky choroby, všetky práva slobody, ktoré sme mali? Naozaj potrebujeme všade počuť a riešiť len vírus? Mám pocit, že všetci sme pohltený len jednou témou celého sveta. Zabúdame na všetky problémy a starosti, ktoré tu boli aj pred tým. Covid 19 to je strach pre väčšinu ľudí na celom svete, ale skôr myslím, že koly strachu, v ktorom nás drží štát a média.

 

Zastrašovanie ľudí je horšie ako samotný vírus. Choroba, ako napríklad rakovina zabila nespočetné množstvo ľudí po celom svete a doteraz nenašli vhodný liek na jej vyliečenie. A na tak smrteľný vírus ohrozujúci celé ľudstvo, vynašli látku vo forme vakcíny podávanej očkovaním, vynašli liek za pár mesiacov? Neuveriteľné…

 

Nebudem písať o tomto víruse ani kritizovať opatrenia štátu. Chcem poukázať na naše správanie medzi ľuďmi. Nemali by sme sa k sebe správať ako udavači. Človek má mnoho kamarátov a známych, ale len minimum priateľov. Priateľ je osoba pre nás človek, ktorý sa pozrie a vidí len podľa nášho pohľadu, ako sa cítime. Bez slov si spolu rozumiete, chápete sa navzájom a pomáhate si prejsť životom jednoduchšie a krajšie. Potrebujete si pokecať? Máte potrebu si vyliať srdce alebo len tak sa zasmiať? Pravý priateľ príde bez zbytočných otázok. Donesie fľašu, pre nás dámy fľašu vína, aby rozhovory išli ľahšie. Priateľov si treba úprimne vážiť, čo je však najdôležitejšie? Je to základ pre všetko medzi ľuďmi či už hovoríme o partneroch alebo priateľoch.

 

Hovoríme o vzťahu kedy je dôležité nie len brať, ale aj dávať. Potrebu rozprávať sa o problémoch alebo o všetkom inom práve preto, aby sme na starosti zabudli má každý z nás. Presne, preto, ak je vo vašom živote osoba, ktorá pomáha vám, nezabudnite to isté urobiť vy pre neho. Je to dôležité tak ako pre vás aj pre vášho priateľa alebo priateľku.

 

Občanovi, čo mu patrí

 

Priateľ je ozajstným práve vo chvíli, keď sa mu nebojíte povedať čokoľvek. Keď nepremýšľate nad tým či sa svojmu priateľovi zveriť alebo radšej nie. Všetko je o dôvere, ktorá sa nesmie zradiť a o pochopení aj vžití sa do kože toho druhého, aby sme dokázali chápať. Je úplne normálne ak sa v názoroch nezhodujete. Všetci máme právo na vlastný názor, na vyjadrenie nesúhlasu, ale musíme mať v sebe aspoň nejaký rešpekt voči názorom iných a neurážať sa, ak s nami niekto nesúhlasí.

 

Tiež mám pocit, že dôležitú úlohu hrá podozrievavosť. Takúto záležitosť riešia asi skôr ženy. Myslím tým, ak máte pocit alebo je pocit zo strany vašej priateľky, že sa s vami priatelí len z dôvodu vďačnosti, alebo sa vám ozve len vtedy, keď to vyhovuje jednej strane, nejde o priateľstvo. Úprimne by mal byť záujem, ako sa vám darí aj keď o nič nejde a nič nepotrebujete.

 

Priatelia sú pre náš život dôležitou súčasťou, preto by sme si ich mali vážiť (nemyslím postavením na váhu)  ale ich hodnoty a ich pomoc. Mali by sme vedieť postaviť sa na ich stranu, keď je to potrebné a naopak vedieť usmerniť v situáciách, v ktorých to potrebujú. Ukázať im, že život nie je tak ťažký a zložitý, ako sa na prvý pohľad zdá. Vedieť kedy rozprávať a kedy mlčať. Vyčariť úsmev ak sú smutné, aby ste o sebe mohli povedať, že sto skutoční priatelia.

 

Už som raz v jednom z mojich článkov spomenula moju milovanú starkú, ktorá mi vždy hovorila krásnu a pravdivú vetu, ktorej sa navždy budem držať a hovoriť o nej vždy, keď bude treba. V ŽIVOTE SI KAŹDÝ Z NÁS MUSÍ PREJSŤ ZLÝM, ABY MOHLO VOJSŤ DO NAŠICH ŽIVOTOV AJ TO PEKNÉ A DOBRÉ. A mala pravdu.

 

Všetci by sme sa mali pozerať najskôr do svojich tanierov a potom kritizovať iných. Nesúdiť iných, pretože nekráčate v ich topánkach a neviete čím si museli prejsť. Pozerajte sa na situácie aj z druhej strany, ako by ste sa zachovali, ako by ste konali na mieste tých ľudí, o ktorých sa chystáte rozprávať. To, čo dávate do sveta a medzi ľudí, sa vám aj vráti.

 

A nezabudnite s ÚSMEVOM JE ŽIVOT KRAJŠÍ A LEPŠÍ

 

Trapas = Spomienky plné smiechu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info